Turkuć podjadek może siać spustoszenie na twoich grządkach. Ogrodnicy podpowiadają, jak się go pozbyć

Czego nie lubi turkuć podjadek? Na pewno nie twoich upraw. Szkodnik z chęcią zabierze się za podjadanie korzonków roślin w twoim ogrodzie. Warto wiedzieć, jak wygląda wspomniany owad. Podpowiemy ci także, w jaki sposób można go zwalczyć. Wystarczy zastawić na niego pułapkę.

Turkuć podjadek potrafi siać prawdziwe spustoszenie wśród twoich upraw. Z tego powodu warto wiedzieć, jak wygląda owad oraz jak można z nim walczyć. Na szczęście istnieją sposoby, aby wypędzić szkodnika z ogrodu. 

Zobacz wideo W Chinach każdego dnia owady zjadają tony śmieci

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Jak wygląda turkuć podjadek? Każdy ogrodnik powinien to wiedzieć

Turkuć podjadek to ogromny szkodnik. Kiedy pojawia się w ogrodzie, można mieć pewność, że uprawy są zagrożone. Owad z chęcią uszkadza korzonki roślin, przez co wiele z nich ostatecznie umiera. Z wyglądu przypomina nieco świerszcza. Jego budowa ciała jest masywna. Owad występuje w odcieniach brązu oraz szarości. Warto wiedzieć jednak, że turkuć podjadek nie ma dobrze rozwiniętych skrzydeł i nie potrafi latać. Uwagę mogą natomiast przykuwać odnóża owada, które są masywne i mogą wzbudzać grozę. Niektórym osobom przypominają nawet kończyny kreta. 

Po czym poznać, że turkuć podjadek zadomowił się w ogrodzie? Zobaczysz charakterystyczne ścieżki

Po czym można rozpoznać, że turkuć podjadek zadomowił się na twojej ziemi? Zobaczysz charakterystyczne wydrążone ścieżki. Owad tworzy korytarze poprzez unoszenie lekko ziemi ku górze. Jeśli więc zauważysz dziwne podłużne ścieżki w swoim ogrodzie, możesz podejrzewać obecność turkucia podjadka. Jak się go pozbyć? Wystarczy zastawić na niego pułapkę. 

Turkuć podjadek, zwalczanie tego owada może być trudnym zadaniem. Istnieją jednak sposoby

Zwalczanie turkucia podjadka może stanowić problem. Istnieją jednak sposoby na walkę ze szkodnikiem. Warto wiedzieć, że pojedyncze owady nie będą stanowić problemu. Jeśli jednak w twoim ogrodzie pojawiła się ich cała grupa, będzie trzeba sięgnąć po pomoc. 

  • Spróbuj zadziałać zawczasu. Jeśli zobaczysz białe larwy turkucia podjadka, być może uda ci się zapanować nad plagą, zanim się rozwinie. Zbieraj je i wywieź do lasu. Dzięki temu poradzisz sobie z problemem w humanitarny sposób.
  • Możesz zastawić pułapkę. W pobliżu gniazd turkucia podjadka zakop stare naczynia o gładkich powierzchniach. Następnie nałóż na nie ukośnie ustawioną deską. Dookoła konstrukcji dodaj nieco końskiego nawozu. Zwabione zapachem owady, będą wpadać do naczyń, z których się już nie wydostaną. Dzięki temu będzie można je wywieźć.
Więcej o:
Copyright © Agora SA