Wyłóż na papier fusy z kawy i patrz, jak uciekają w popłochu. Pozbędziesz się uciążliwego problemu

Jak wykorzystać fusy z kawy? Ten popularny napój pobudza nas do życia, jednak ma również wiele innych zastosowań. Często, zamiast wylewać je do kosza, podlewamy nimi kwiaty. Oprócz tego można wykorzystać je również do prostego triku, który skutecznie pomoże w walce z uciążliwymi insektami.

Kawa wypita o poranku pobudza nasze zmysły. Jej aromat jest bardzo przyjemny dla człowieka, w odróżnieniu od owadów. Zapach ten odstrasza wiele nieprzyjemnych insektów, takich jak komary, muchy, a nawet karaluchy. Gdy tylko poczują jej woń, trzymają się od niej z daleka. Możesz wypróbować prosty trik, który wymaga wykorzystania jedynie świeżo mielonych ziaren i papieru toaletowego.

Zobacz wideo Nie wyrzucaj fusów od kawy. Zobacz, do czego mogą ci się przydać

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Co na ziemiórki? Wykorzystaj świeżo mieloną kawę i papier toaletowy

Łącząc ze sobą papier toaletowy wraz z fusami od kawy, możesz stworzyć proste kadzidło. Będzie ono stanowić odpowiednik popularnej spirali na komary. Jedyne co musisz zrobić, to wsypać czubatą łyżkę świeżo zmielonej kawy do szklanki i dodać do tego pastę do zębów. Całość porządnie wymieszaj, tak aby powstała gęsta papka. Jeżeli konsystencja będzie wydawać się zbyt sucha, dodaj więcej pasty. Następnie przygotuj 6 listków papieru toaletowego w jednym kawałku. Złóż je na pół i  wzdłuż dłuższej krawędzi skręć tak, aby powstał rulon. Do rulonu włóż mieszankę kawy i papieru, a następnie zawiń. Całość umieść w słoiku pionowo. Dorzuć do tego laskę cynamonu, a na koniec podpal końcówkę papieru. Będzie się z niej unosić charakterystyczny dymek, jak przy spirali. To właśnie on zadziała odstraszająco na insekty. Takie kadzidełko można ustawić w okolicy drzwi balkonowych lub oknach. Możesz je również zabrać ze sobą do spędzania wieczorów na tarasie. Dobrym pomysłem jest postawienie ich przy doniczkach z kwiatkami, na których żerują np. ziemiórki. Szybko w ten sposób pozbędziesz się problemu. Znamy jeszcze jeden sposób na odstraszenie komarów z pomocą fusów do kawy.

Jak wykorzystać fusy z kawy? To świetna alternatywa zamiast papieru toaletowego

Można wykorzystać również fusy z kawy, zamiast marnować świeżo mieloną. Wystarczy porządnie je wysuszyć, następnie umieścić w naczyniu żaroodpornym i podpalić. Ten sposób nie jest zalecany jednak do stosowania wewnątrz budynku, ze względu na intensywniejszy zapach oraz o wiele mocniejszy obłok dymu. Najlepiej tę metodę wykorzystać podczas grillowania czy wykonywania prac ogrodowych. Komary więcej się do ciebie nie zbliżą. Na temat wykorzystywania fusów z kawy pisaliśmy również w innym artykule, który można przeczytać tutaj.

Więcej o:
Copyright © Agora SA