Zrób ten domowy nawóz już dziś. W święta grudnik będzie uginać się od soczyście kolorowych kwiatów

Czym podlewać grudnik, żeby kwitł jak nigdy dotąd? Pomogą ci w tym resztki warzywa, które znajduje się w każdym domu. Domowy nawóz do roślin przygotujesz w mgnieniu oka i to z rzeczy, która zwykle lądują w koszu na śmieci. Warto zrobić go jak najszybciej, aby w święta kaktus bożonarodzeniowy zachęcał okazałymi i intensywnie kolorowymi kwiatami.

Grudnik to roślina, które jest symbolem zbliżających się świąt. Jednak, aby zachwycał, musimy odpowiednio o niego zadbać. Jeśli zastanawiasz się, jak warunki należy zapewnić bożonarodzeniowemu kaktusowi, to już spieszymy z pomocą. Porady na ten temat znajdziesz w naszym poprzednim tekście.

Zainteresował Cię ten temat? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Nie wyrzucaj fusów od kawy. Zobacz, do czego mogą ci się przydać

Grudnik: podlewanie. Ten domowy nawóz sprawi, że obsypie się kwiatami w mgnieniu oka

Tego produktu używamy w kuchni przez cały rok i często jego odpadki lądują w koszu na śmieci. Jednak posiadacze grudnika mogą wykorzystać je do stworzenia naturalnej i bardzo skutecznej odżywki do rośliny. Wystarczy nam wyłącznie woda oraz obierki po cebuli. To zdecydowanie ekologiczniejsza i tańsza opcja zadbania o zdrowie kwiatów niż sięganie po kosztowne i chemiczne produkty ze sklepu ogrodniczego. Nawóz z cebuli jest bogaty w wiele składników odżywczych m.in. żelazo, potas, magnez, mangan, miedź czy fosfor, a także witaminy B, E i C. Podlewanie kaktusa bożonarodzeniowego tą mieszanką sprawi, że będzie odporny na choroby, a do tego wzmocnimy jego system korzeniowy. Na tym nie koniec. Domowy preparat sprawi, że roślina będzie szybciej wzrastać, a do tego pięknie zakwitnie. Jak przygotować miksturę do podlewania grudnika na bazie obierek po cebuli? 

Grudnik - kwiat, którego nie może zabraknąć podczas Bożego Narodzenia. Sięgnij po cebulę patrz jak kwitnie

Przygotowanie nawozu z resztek po cebuli to bułka z masłem nawet dla początkujących domowych ogrodników. Jak wcześniej wspomnieliśmy, potrzebujesz tylko wody, łupin po warzywie oraz szczelnie zamykanego pojemnika.

Łupiny oraz skórki po cebuli należy umieścić w pojemniku, a następnie zalać je litrem ciepłej wody. Pamiętaj, aby nie sięgać po wrzątek - jeśli zagotowaliśmy wodę, musimy odczekać, aż nieco przestygnie. Kolejnym krokiem jest szczelne zamknięcie naczynia oraz umieszczenie go w chłodnym i ciemnym miejscu na 24 godziny. Po upływie doby mikstura będzie gotowa, wówczas przelewamy ja przez gaże lub pieluchę tetrową do butelki. Takim preparatem możemy już podlewać grudnik. Nawóz najlepiej stosować raz w tygodniu. Warto już teraz wziąć się za przygotowywanie domowej odżywki, ponieważ najlepsze efekty jej działania zauważymy po dwóch do trzech tygodni od pierwszego zastosowania preparatu. Po tym czasie na pewno nie umknie twojej uwadze to, że kaktus bożonarodzeniowy jest o wiele bujniejszy, a kolory jego kwiatów o wiele bardziej soczyste

Innym doskonałym nawozem do grudnika jest ten na bazie skórek od bananów. O tym, jak go przygotować pisaliśmy w naszym poprzednim artykule

Więcej o:
Copyright © Agora SA