Łatwe w uprawie kwiaty, które ozdobią twój balkon. Sąsiedzi będą patrzeć z zazdrością nie tylko wiosną

Balkon to miejsce odpoczynku - szczególnie w okresie wiosennym i letnim. Często zastępuje on ogród osobom mieszkającym w bloku, więc warto zadbać o jego wygląd i udekorować go roślinami. Jakie kwiaty na balkon wybrać? Te odmiany sprawdzą się najlepiej.

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Już lada moment powrócą zarówno promienie słońca, jak i wieczorne spacery. W tym okresie w roku spora część osób zaczyna ponownie korzystać z balkonów w mieszkaniach, które są poniekąd powiększeniem salonu oraz oczywiście miejscem relaksu. Jeśli również należysz do tego grona, dowiedz się, jak udekorować tę przestrzeń kwiatami. Te rośliny sprawią, że przebywanie na balkonie z filiżanką kawy i dobrą książką stanie się jeszcze przyjemniejsze, a sąsiedzi nie wyjdą z podziwu. 

Zobacz wideo Wiosna w lutym? Kwitną kwiaty, pszczoły budzą się do życia, a na termometrach 15 stopni!

Jakie kwiaty na balkon wybrać? Te są łatwe w uprawie i pięknie ozdobią całą przestrzeń

Od wiosny do jesieni balkon dla osób mieszkających w blokach staje się częstym miejscem do odpoczynku. Warto więc o niego zadbać, by przebywanie tam było przyjemne. Po zimie warto uprzątnąć zalegające śmieci i dokładnie wyczyścić każdy jego element. Jeśli go posiadasz, wyjmij tak zwany zestaw balkonowy, czyli krzesła, stoliki, a po generalnym sprzątaniu zajmij się dekoracjami w postaci roślin

Uprawa kwiatów na balkonie to możliwość zapewnienia sobie kontaktu z naturą, który - jak wiadomo - jest ważny, a w bloku niestety nieco ograniczony. Królową balkonów od lat jest surfinia, czyli odmiana petunii ogrodowej. Kolorowe kwiaty o zwisających pędach tworzą niesamowitą kompozycję i co ważne dobrze czują się zarówno w słońcu, jak i w półcieniu. W towarzystwie surfinii warto posadzić również bakopy, nemezje oraz fuksje. Popularnym wyborem wśród ogrodników cieszy się także begonia, która jest odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne. Kwiat dobrze rośnie w wilgotnej glebie oraz uwielbia promienie słońca. 

Balkon: inspiracje kwiatowe, które zachwycą. Swój urok zachowają nawet jesienią

Propozycji kwiatów na balkon jest naprawdę sporo, lecz jeśli chcesz, by rośliny zdobiły go jak najdłużej, wybierz te odmiany. Da piękny efekt, a kwitnąć będzie aż do października - pelargonia to świetny wybór na balkon. Kwiat jest odporny na szkodniki, niestraszne mu gorsze warunki atmosferyczne oraz nada się idealnie do pojemników czy skrzynek. Pelargonia dostępna jest w wielu kolorach, więc na pewno znajdziesz barwę, która idealnie wpasuje się do twojej aranżacji.

Jeśli nie pelargonia, być może zastanów się nad aksamitką. Kwiatem będzie można nacieszyć oko całym latem oraz jesienią. Swoje piękno traci dopiero wraz z pierwszymi przymrozkami. Charakteryzuje się nie tylko pięknymi kwiatostanami, ale również oryginalnymi liśćmi. Aksamitka lubi słońce, żyzną glebę i przepuszczalne podłoże. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA