Polacy po majówce marzą o kolejnym urlopie. Wypoczynek już niedługo. Za ile dni są wakacje 2023?

Najbliższy długi weekend już niedługo. Boże Ciało da nam kilka dni wolnego od pracy i przedsmak wakacji. Maturzyści będą się nimi cieszyć szybciej i dłużej niż inni. Wyjaśniamy, za ile dni są wakacje 2023.

Ile dni do wakacji? Majówka już za nami, a to oznacza powrót do codzienności na długie miesiące. Wiele osób marzy, by znów wyjechać gdzieś na kilka dni i odpocząć od pracy lub szkoły. Szczególnie przyda się to maturzystom, którzy teraz zmagają się z jednymi z najważniejszych egzaminów w ich życiu. Nie ma co się martwić. Kolejny urlop przyjdzie szybciej niż mogłoby się wydawać. Sprawdź, ile dni zostało do wakacji 2023.

Zobacz wideo To będą drogie wakacje pod kątem usług?

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Ile dni do wakacji? Urlop już niedługo

Gdy tylko pogoda dopisuje Polacy zaczynają odliczać dni do wakacji. O ile dorośli w większości nie mają dwóch miesięcy wolnego, a jedynie ograniczony czas urlopowy, tak dzieci mogą cieszyć się długim odpoczynkiem. Rok szkolny oficjalnie skończy się 23 czerwca 2023, a wakacje dla uczniów potrwają do końca sierpnia. Nieco dłużej odpoczną maturzyści. Ich zakończenie roku przypadało na 28 kwietnia. Od tamtego momentu uczniowie ostatnich klas szkół średnich mogli zapomnieć o lekcjach i w spokoju przygotować się do matur. Ostatnie egzaminy już się skończyły, a maturzyści rozpoczęli najdłuższe wakacje w życiu, które dla wielu z nich potrwają od czerwca do października, jeśli zdecydowali się pójść na studia. Z kolei studenci wrócą na uniwersytety dopiero 2 października, ponieważ pierwszy dzień miesiąca przypada na niedzielę.

Wolne będzie szybciej niż myślisz. Przed wakacjami czeka nas jeszcze jeden urlop

Jeśli wydaje ci się, że 23 czerwca brzmi bardzo odlegle, pomyśl o tej dacie w inny sposób. W internecie można znaleźć kilka różnych stron, na których trwa dokładne odliczanie do wakacji. Wynika z nich, że urlop rozpocznie się za 3 tygodnie, czyli 21 dni. Bez weekendów jest to tylko 15 dni pracujących. Dobrą wiadomością dla uczniów jest fakt, że zostało im tylko 7 proc. roku szkolnego. Jeśli jednak marzysz o tym, by już wyjechać gdzieś na kilka dni i odpocząć, to pamiętaj, że niedługo Boże Ciało. Święto wypada 8 czerwca i tego dnia wiele osób nie pójdzie do pracy czy szkoły. Jest to czwartek, co oznacza, że biorąc urlop na piątek 9 czerwca czekają cię aż 4 dni wolnego.

Może Cię też zainteresować:
Matura ustna z języka angielskiego. Takie zadania czekają maturzystów. Sprawdź kryteria oceniania
Ustna matura z języka polskiego. Wiemy, jak będzie wyglądało zaliczenie. Egzamin w formule 2015 i 2023
- Zarabia, wyławiając telefony z wody. Jego pensja zaskakuje. Do kieszeni wpada mu kilka tysięcy

Więcej o:
Copyright © Agora SA