IMGW przekazało przykrą wiadomość. Mieszkańcy tych województw znowu wyjmą kurtki z szafy

Takiej pogody nikt się nie spodziewał. IMGW wydało ważne komunikaty w dwóch częściach kraju. To z pewnością przykra wiadomość dla osób, które planowały spędzić aktywny weekend. Czego można się spodziewać?

Dla tych, którzy wyciągnęli już z szafy krótkie spodenki i stroje kąpielowe mamy przykrą wiadomość. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed przymrozkami. To zaskakujący komunikat z uwagi na to, że w ostatnich dniach pogoda dopisywała niemal codziennie i mogliśmy się cieszyć pełnym słońcem. Na szczęście nie wszyscy Polacy doświadczą nagłej zmiany temperatury. Gdzie będzie zimno?

Zobacz wideo Znamy prognozę na sezon urlopowy 2023!

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

IMGW ostrzega przed przymrozkami. Lepiej włóżcie kurtki

Polacy mieszkający na północy kraju z pewnością pogodzili się już z faktem, że u nich temperatura jest zwykle niższa niż w innych częściach Polski. Tym razem pogoda będzie zaskakująca jak na tę porę roku. IMGW wydało ostrzeżenie przed przymrozkami w kilku powiatach na terenie województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego. Komunikat dotyczy powiatu świdwińskiego, drawskiego, wałeckiego, szczecineckiego, złotowskiego, człuchowskiego, bytowskiego, chojnickiego, tucholskiego, sępoleńskiego, starogardzkiego, kościerskiego i kartuskiego. Jak przygotować się na taką pogodę?

Jaka będzie pogoda w weekend? Ostrzeżenie w innych częściach kraju

Prawdopodobieństwo wystąpienia przymrozków oszacowano na 80 proc. Ostrzeżenie będzie obowiązywać w sobotę 27 maja w godzinach 3.00 - 6.00 rano. Warto w tym czasie zaopatrzyć się w ciepłe ubrania. To nie jedyny ważny komunikat ogłoszony przez IMGW. Ostrzeżenie pierwszego stopnia wystąpi także w południowo-wschodniej Polsce. Tam będzie można się spodziewać burz z gradem. Dotyczy to województwa lubelskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Poza tymi komunikatami mieszkańcy reszty kraju będą mogli cieszyć się stosunkowo ciepłym weekendem. Pogoda w całej Polsce będzie wahać się od 15 do 20 stopni Celsjusza w ciągu dnia. To dobry moment, by spędzić wolne dni na świeżym powietrzu lub wybrać się na wycieczkę, póki nie ma męczących upałów ani fali turystów przed Bożym Ciałem.

Może Cię też zainteresować:
Na pokładzie samolotu wybuchł pożar. Pasażerowie próbowali ugasić go gołymi rękami
W tych krajach za wypoczynek zapłacisz krocie. To najdroższe kierunki na wakacje 2023
- Na tej wyspie żyją śmiertelnie groźne gady. Są dwa razy większe od zwykłych węży i mają gigantyczne głowy

Więcej o: