Po tym poznasz, że twój pies czuje się samotny. Tych sygnałów nie lekceważ. Tak zadbasz o pupila

Po czym poznać, że pies tęskni? Wielu właścicieli czworonogów zastanawia się, jak ich pupile okazują tęsknotę za opiekunem. Część osób może zdziwić, że właśnie w ten sposób odreagowuje rozłąkę. Podpowiadamy, co zrobić, aby zwierzak lepiej znosił czas wyłącznie w swoim towarzystwie.

"Pies to najlepszy przyjaciel człowieka", jednak nie zawsze jesteśmy w stanie poświęcić mu tyle czasu, ile nasz kompan potrzebuje. Długie godziny spędzane przez nas poza domem wywołują w naszych pupilach tęsknotę. Jak rozpoznać, że pies czuje się samotny i potrzebuje okazania mu dodatkowych uczuć i uwagi? Sprawdź, jakie sygnały ci wysyła, aby otrzymać od ciebie więcej miłości. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo "Psy i koty 3. Łapa w łapę" [ZWIASTUN]

Tęsknota psa za właścicielem - objawy. Te symptomy jasno wskazują, że pupil czuje się opuszczony 

Psy przywiązują się do osób, które z nim mieszkają i odczuwają tęsknotę, kiedy zostawiamy je same w domu i wychodzimy do pracy, szkoły czy na zakupy. Choć wiele osób może myśleć, że pupil z tęsknoty wypatruje nas przy okna lub czeka przy drzwiach, to zachowuje się całkowicie inaczej. Zazwyczaj z samotności zmienia nasze mieszkanie w istne pobojowisko. Pies, który czuje się samotny, często wyje, szczeka, niszczy meble, gryzie sofy, a także drapie w drzwi mieszkania, a niekiedy ucieka z domu. Zachowując się w ten sposób, próbuje znaleźć swojego opiekuna. Wynika to z tego, że pupil nie został nauczony przebywać samemu. Jak go do tego przyzwyczaić i umilić mu czas kiedy jesteśmy poza domem? 

Co zrobić, jak pies tęskni za właścicielem? W ten sposób zadbasz, aby się nie nudził i lepiej zniósł rozłąkę

Przede wszystkim musimy zadbać o to, aby nasz psiak był... zmęczony. Warto wyprowadzać go na długie spacery oraz spędzać czas na zabawie z pupilem. Oprócz wysiłku fizycznego warto zafundować mu także ćwiczenia umysłowe, czyli potrenować z nim wykonywanie komend. Kiedy jednak nie będzie już nas w domu, powinniśmy zapewnić czworonogowi atrakcje w postaci zabawek. Mając gryzaki, piłki czy inne akcesoria ograniczymy zniszczenia, które pies może spowodować z nudów podczas naszej nieobecności. Doskonałym pomysłem jest także zaopatrzenie się w zabawkę, w której schowamy jego ulubione smakołyki. Spełnienie tych warunków może sprawić, że nasz pupil będzie o wiele lepiej znosić czas w samotności i nie będzie odczuwał tęsknoty. Warto również zakupić maty, na których pies będzie mógł się zalatwić kiedy nie ma nas w domu. Jeśli jednak te sposoby zawiodą, konieczna może okazać się pomoc behawiorysty lub weterynarza. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA