Chińska propozycja Starbucksa zadziwia. Smakosze mogą spróbować słodkiego latte z wieprzowiną

W Chinach niedawno obchodzono Księżycowy Nowy Rok. Z tej okazji sieć kawiarni Starbucks wprowadziła do swojej oferty nietypowy napój. Klienci mogą teraz zakupić słodkie latte z dodatkiem wieprzowiny. Duszone kawałki mięsa dekorują puszystą piankę mleczną.

Kilka lat temu cały świat oszalał na punkcie wielkich kubków ze słodką, smakową kawą. Wybór w kawiarniach jest ogromny - karmelowe, czekoladowe i waniliowe latte, sezonowo również dyniowe, piernikowe, a nawet lawendowe. Z kofeiną lub bez, z mlekiem krowim bądź sojowym, a to wszystko udekorowane kolorowymi syropami i grubą warstwą bitej śmietany. Brzmi apetycznie, ale czy taka kawa będzie równie smaczna jeśli dodamy do niej odrobinę wieprzowiny?

Zobacz wideo Pijesz ją codziennie rano, a czy wiesz jak powstaje? Odwiedziliśmy plantację kawy

Co można zrobić z wieprzowiny? Nie tylko kotlety i klopsiki. Pyszne, słodko-pikantne latte już jest w Chinach

W sobotę 10 lutego w Chinach obchodzono Księżycowy Nowy Rok. Tego dnia w całym kraju organizowano na ulicach kolorowe parady, a mieszkańcy podróżowali do rodzinnych domów, by wspólnie go celebrować podczas obfitej kolacji. Choć świąteczne potrawy różnią się w zależności od regionu, to w wielu z nich pojawia się duszona wieprzowina. Danie z tym rodzajem mięsa nazywa się Dongpo, na cześć chińskiego poety i malarza Su Dongpo. Nie dziwi zatem fakt, że z tej okazji w sklepach i lokalach gastronomicznych pojawiły się sezonowe oferty specjalne. Tak jak w okresie świąt Bożego Narodzenia popularna sieć kawiarni Starbucks wprowadza do sprzedaży słynne "Ginger Bread Latte", tak z okazji Księżycowego Nowego Roku pojawiła się specjalna kawa. Produkt jest jednak dość nietypowy. Klienci mogą bowiem zakupić "Abundant Year Savory Latte", czyli pikantną kawę z dodatkiem wieprzowiny. Napój łączy w sobie espresso z sosem Dongpo Braised Pork Flavor, mlekiem gotowanym na parze, sosem wieprzowym i kawałkami mięsa do dekoracji.

Co oferuje Starbucks? Nie każdy skusi się na tę kawę. Ile trzeba zapłacić za wyjątkowy napój? 

Choć opis kawy może wydawać się wątpliwy, to zdjęcia przedstawiają apetycznie wyglądający napój. Widać na nich kawę z mżawką ciemnoczerwonego sosu na puszystej mlecznej piance i z kwadratowym kawałkiem wieprzowiny nabitym na szpikulec na brzegu kubka. Starbucks dołączył też zachęcający opis. Według niego jedzenie mięsa ma przynieść w nowym roku dobrobyt, a sam napój wprowadza "tradycyjne zwyczaje noworoczne do kawy" tworząc "niespodziewane pikantne i słodkie smaki". Cena za tak nietypową kawę wynosi 68 juanów, czyli około 36 złotych.

Więcej o:
Copyright © Agora SA