"Kolejka trumnowa" tylko dla odważnych. Wyjątkowa atrakcja funkcjonuje już od 50 lat

Lubisz wyjazdy w góry i podziwianie widoków z wysokości? Uwielbiasz korzystać z dostępnych atrakcji podczas podróży? Ta kolejka odpycha niektórych odwiedzających, jednak dostarcza niesamowitych emocji, które zostaną w pamięci na całe życie.

Ekstremale atrakcje to coś, co uwielbiasz? Lubisz korzystać z wagoników czy gondoli w górach? Jeśli tak, będąc w Dolomitach, musisz odwiedzić kolejkę górską, która przyprawia o dreszcze. Wiele osób nazywa ją "kolejką trumnową", co może nie kojarzyć się zbyt dobrze, jednak spokojnie, jest ona w stu procentach bezpieczna. Piękne widoki i niezapomniane emocje będą gwarantowane! 

Zobacz wideo Wybierasz się w góry? Bądź ostrożny i sprawdź, jak się przygotować

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

50-letnia "trumna" dowiezie cię na szczyt. Atrakcja górska w Dolomitach

Miejsce, które co roku odwiedza duża liczba turystów, zyskało jeszcze większą popularność dzięki mediom społecznościowym. Na popularnej platformie TikTok użytkownicy zamieszczają filmiki, na których widać, jak wygląda kolejka Forcell Sassolungo oraz jak się do niej wsiada. Oryginalny wyciąg sprawia, że turyści chcą skorzystać z atrakcji, która przez wielu nazywana jest jako "kolejka trumnowa" czy "szalona kolejka". Wszystko przez kształt wagoników, które poniekąd przypominają trumnę. 

Kolejka górska w Dolomitach stała się hitem. Nietypowy transport w górach

Kolejka górska w Dolomitach prowadzi turystów na sam szczyt Sassolungo, który liczy sobie aż 2685 m n. p. m. Wyjątkowy wyciąg powstał w 1972 roku i mimo tak wielu lat nadal budzi spore zainteresowanie wśród turystów. Wagoniki kolejki są dwuosobowe, a wsiadanie do nich jest całkiem interesujące, bowiem kolejka przez cały czas jest w ruchu. Do wagonu należy jakoby wskoczyć, ale oczywiście przy tej czynności obecni są wyszkoleni pracownicy, którzy pomagają. Będąc już wewnątrz, można podziwiać niesamowite widoki przez szyby. Wagoniki według części osób mają kształt trumny, ponieważ są one wysokie, prostokątne oraz dość ciasne. Taka atrakcja to koszt około 100 zł, a jeśli chcesz zabrać ze sobą swojego pupila - żaden problem. Koszt przejazdu zwierzęcia to około 25 zł. Na miejscu znajduje się również górskie schronisko, do którego warto wstąpić, aby napić się kawy czy zjeść coś słodkiego.

Może Cię zainteresować:
To miejsce mogło być nowym Disneylandem. Po latach "straszy", a opuszczone zamki przyciągają turystów.
Wakacje nad morzem bez deszczu. Weź urlop w tym terminie, a pogoda będzie cię rozpieszczać.
Polska Chorwacja doczekała się niesamowitej atrakcji turystycznej. To jedyne takie miejsce w Europie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.