Wiemy, czy na pokład samolotu można wnieść jedzenie. Okazuje się, że wszystko zależy od produktu

Kwestia wnoszenia jedzenia na pokład samolotu zawsze jest zagadką dla podróżujących. Czy można je wnieść w bagażu podręcznym i w ten sposób obniżyć nieco koszty podróży? Jak wygląda kontrola bezpieczeństwa w kwestii żywności? Te produkty nie są dozwolone.

Podróż samolotem wiąże się z wieloma kontrolami, co przyczynia się do spędzenia sporej ilości czasu na samym lotnisku, a później w samolocie. Po kilku godzinach może dopaść nas głód, a niestety żywność na pokładach samolotów nie należy do najtańszych. Czy można zabrać ze sobą jedzenie do samolotu? Jak się okazuje, wszystko zależy...

Zobacz wideo Karolina Gilon nie została wpuszczona do samolotu

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czy można wnieść jedzenie do samolotu? Te przekąski są dozwolone 

Mnóstwo osób przed podróżą samolotem zastanawia się, czy może zabrać ze sobą na pokład własne jedzenie - w końcu nasz organizm ma prawo poczuć głód podczas wielogodzinnej podróży. Na lotniskach dostępnych jest dużo restauracji czy sklepów, jednak ich ceny nie sprzyjają portfelom, szczególnie w dobie narastającej inflacji. Właśnie dlatego podróżujący myślą o zabraniu własnego prowiantu, ale czy można to zrobić? Okazuje się, że tak. Na samo lotnisko jak i na pokład samolotu możesz bez problemu zabrać ze sobą jedzenie np. w postaci przygotowanych wcześniej kanapek czy kupionych batoników. Pamiętaj jednak, że jeśli chcesz przewieźć żywność płynną, musi mieć ona maksymalnie 100 ml. Warto również wiedzieć, że gdy podróżujesz między Unią Europejską, bez problemu możesz przewieźć produkty pochodzenia zwierzęcego - mięsne i mleczne. Natomiast jeśli podróż odbywa się z kraju spoza UE, niestety przewóz jest zabroniony. Przed każdym wyjazdem przeczytaj regulamin danej linii lotniczej oraz sprawdź jakie zasady obwiązują w państwie docelowym. 

Tego nie zabieraj do samolotu. Możesz zaliczyć niezłą wtopę

Podróżując samolotem, zazwyczaj lecimy z innymi ludźmi, dlatego warto wiedzieć, jakie zasady tam obowiązują i czego lepiej nie robić. Wiele osób podróżuje służbowo, dlatego oczekuje, że na pokładzie nikt z pasażerów nie będzie celowo przeszkadzał w odpoczynku. Jeśli chcesz słuchać muzyki, weź ze sobą słuchawki. W kwestii jedzenia pamiętaj, aby unikać zabierania ze sobą takiej żywności jak np. jajka, które mają specyficzny zapach, mogący przeszkadzać innym obecnym na pokładzie. 

Może Cię zainteresować:
W tych miejscach na Mazurach już nie popływasz. Dwa ulubione szlaki będą zamknięte przez cały sezon
Z tych hotelowych udogodnień lepiej nie korzystaj. Pokojówka zdradza, że nikt nie dba o ich higienę
Zaskakujący widok na plaży. Spacerowicze szybko chwycili za telefony. "Wow, robi wrażenie i te detale"

Więcej o: