Brak pomysłu na weekend z rodziną to nie problem. Wystarczy zajechać do polskiego Abu-Zabi i podziwiać

Nie masz planów na zbliżające się weekendy? Jesienią również warto zaplanować sobie wyjazdy, które pozwolą poznać nowe zakątki Polski. Jeśli nie byłeś w polskim Abu-Zabi, warto zorganizować sobie podróż właśnie tam. To niestety nadal niedoceniany punkt na mapie naszego kraju, który robi wrażenie.

Brak planów na weekend to żaden problem, ponieważ mamy świetną propozycję wyjazdu. To miejsce znajduje się w Polsce i jest przez wiele osób zapomnianym punktem turystycznym. Mowa o rejonie Mazur, który jest pomijany w organizacji wakacji, a może zaoferować naprawdę wiele. Zrezygnuj z popularnych miejscowości i udaj się tam, a nie pożałujesz. Po sezonie wysokim jak i w trakcie możesz liczyć na odpoczynek w ciszy.

Zobacz wideo Małgorzata Rozenek przeżyła chwile grozy na lotnisku. Pomógł jej syn

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Gdzie na weekend w Polsce? To miejsce zostało zapomniane przez turystów 

Wielu Polaków lubi organizować sobie weekendowe wypady - to dla sporej części społeczeństwa możliwość resetu i odpoczynku poza domem. Jeśli nie masz planów na nadchodzące weekendy, a wiele miejsc zostało już przez ciebie odwiedzonych, mamy świetną propozycję. Prawdopodobnie tam jeszcze nie byłeś, a punkt ten robi wrażenie. 

Mowa o urokliwej miejscowości Stare Juchy, która położna jest ok. 20 km od Ełku. Wokół znajduje się wiele jezior - Gawlik, Jędzelewo czy Rekąty, więc osoby ceniące sobie kontakt z naturą, szczególnie z wodą, będą zadowolone. Oprócz pięknych jezior miejsce to kryje naprawdę wiele - fani zwiedzania również nie będą się nudzić. Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej z XVI wieku to niesamowita budowla, a kamieniczki i domy na rynku z XIX i XX wieku dodają miejscowości niepowtarzalnego klimatu. Stare Juchy przez wielu porównywane są także do stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich - dlaczego? Już wyjaśniamy. 

Stare Juchy jak Abu-Zabi. Turyści są zachwyceni widokami

Osoby, które udadzą się do miejscowości Stare Juchy, wręcz muszą udać się nad brzeg jeziora Jędzelewo - to właśnie tam wznosi się majestatyczna góra piachu, która według wielu przypomina pustynię jak w Abu-Zabi. Gdy udamy się na szczyt góry, można z niej podziwiać panoramę Starych Juch i akwen Jędzelewa. Co ciekawe góra powstała jeszcze za czasów Państwowych Gospodarstw Rolnych, więc minęło już kilkanaście lat od tego momentu, a miejsce dalej zachwyca i stało się atrakcją, której nie sposób nie zobaczyć, jeśli jest się w okolicy. Niegdyś istniała tam żwirownia i wydobywano w niej piach, a teraz to spokojne miejsce, idealne do pospacerowania i podziwiania natury naszych pięknych Mazur

Więcej o:
Copyright © Agora SA