Podróżni będą zachwyceni. PKP Intercity wzięło sobie do serca uwagi pasażerów. Wprowadzono udogodnienie

Połączenia PKP to chętnie wybierana forma podróży, choć przewoźnik nierzadko spotyka się z krytyką ze strony pasażerów. Okazuje się jednak, że uwagi te nie są ignorowane. PKP Intercity w końcu wprowadziło udogodnienie, z którego skorzysta wiele osób. W planach jest również modernizacja kolejnych wagonów.

Dostęp do sieci komórkowej i sprawne połączenie internetowe to w dzisiejszych czasach dla wielu osób podstawa, także podczas podróży. Przydaje się to do wykonywania zadań związanych z pracą czy po prostu w celach rozrywkowych. Niestety w pociągach PKP Intercity dotychczas bywało z tym różnie, ale sytuacja ta właśnie się zmieniła.

Zobacz wideo Jak pobudzić polską kolej? Pytamy Jakuba Madrjasa

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

PKP Intercity ze wzmacniaczami sygnału sieci komórkowych. Lepszy zasięg w pociągach już dostępny

Najnowsze udogodnienie dla pasażerów wprowadzone przez PKP Intercity to wzmacniacze sieci komórkowych, czyli tzw. repeatery. Jak czytamy na stronie spółki, uruchomiono je już w 300 wagonach. Jest to zarazem pierwszy przypadek zastosowania takiego rozwiązania przez przewoźnika w naszym kraju. Współpraca została nawiązana z największymi polskimi operatorami, więc z lepszego zasięgu będzie mogła skorzystać zdecydowana większość pasażerów. Repeatery umożliwiają wzmacnianie pięciu pasm: 800, 900, 1800, 2100 i 2600MHz. Warto dodać, że wzmacniacze mobilne, w przeciwieństwie do stacjonarnych, wymagają bardziej złożonej konfiguracji, umożliwiającej m.in. wyłączanie funkcjonalności wzmacniania sygnału przy przekraczaniu granicy Polski. Inwestycja ta jednak niewątpliwie wpłynie korzystnie na komfort podróżujących.

Opóźnienia pociągów PKP? Teraz bez problemu sprawdzisz informacje w trakcie podróży

Kluczowa przy podjęciu decyzji o wprowadzeniu wzmacniaczy w pociągach była informacja od samych pasażerów.

Od lat słyszeliśmy, że pociągi PKP Intercity poruszają się w miejscach, gdzie zasięg pozostawia wiele do życzenia. Jesteśmy świadomi, że w dzisiejszych czasach dostęp do telefonii komórkowej czy Internetu jest kluczowy dla wielu osób, w tym także dla naszych podróżnych. Zdecydowaliśmy się więc na instalację mobilnych wzmacniaczy sieci komórkowych, dzięki czemu podróże koleją po Polsce będą jeszcze bardziej komfortowe

- tłumaczy Tomasz Gontarz, wiceprezes zarządu PKP Intercity, cytowany w oficjalnym komunikacie. Dzięki wzmacniaczom bez problemu sprawdzimy informacje dotyczące ewentualnych opóźnień bez konieczności szukania konduktora czy skontaktujemy się z bliskimi. Pierwsza partia 50 urządzeń została uruchomiona do 1 września 2023 roku, a 10 października zakończyło się uruchamianie drugiej partii 250 repeaterów. Do końca grudnia tego roku planowane jest także wprowadzenie tego rozwiązania w kolejnych 554 wagonach.

Więcej o:
Copyright © Agora SA