Meghan Markle triumfuje. Księżna Sussex ma odebrać prestiżową nagrodę za zasługi dla kobiecości

Żona księcia Harry'ego Meghan Markle odbierze w maju nagrodę Women of Vision 2023 z rąk feministycznej aktywistki Glorii Steinem. "Globalne rzecznictwo księżnej Sussex na rzecz wzmocnienia pozycji kobiet i dziewcząt" przyniosło jej uznanie w oczach feministek. Zobacz, czym zasłynęła.

Działanie księżnej Sussex Meghan Markle na rzecz wzmocnienia pozycji kobiet i dziewcząt zostało docenione. Kobieta otrzyma nagrodę Women of Vision 2023 podczas uroczystej ceremonii, która odbędzie się 16 maja w Nowym Jorku.

Zobacz wideo "Harry i Meghan" - dokument o życiu wśród członków rodziny królewskiej. "Znajdowali sposób, by mnie zniszczyć" [ZWIASTUN]

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Meghan Markle odbierze w maju prestiżową nagrodę Women of Vision 2023

Meghan Markle została ogłoszona laureatką nagrody przyznawanej przez Ms. Foundation, czyli organizację z Brooklynu, która "pracuje nad zwróceniem uwagi na prawdziwe wyzwania stojące przed kobietami, a szczególnie kobietami różnych ras i o niskich dochodach, które żyją w ubóstwie". Ma przyjąć ją podczas uroczystej gali Women of Vision 2023 16 maja 2023 w Nowym Jorku. Będzie to zaledwie 10 dni po koronacji króla Karola III, która ma miejsce 6 maja 2023. Póki co Meghan i Harry nie potwierdzili udziału w wydarzeniu rodzinnym, z kolei na rozdaniu nagród Markle na pewno będzie obecna. Księżna znana jest z bycia zwolenniczką praw rodzinnych i równouprawnienia oraz inwestowania w dynamiczne firmy założone przez kobiety.

Księżna Sussex doceniona za swoje zasługi. Jest feministką i orędowniczką praw człowieka

Organizacja z Brooklynu Ms. Foundation, zajmująca się prawami kobiet, postanowiła wyróżnić księżnąą Sussex za jej zasługi.

Meghan Markle jest feministką, orędowniczką praw człowieka i równości płci oraz światowym wzorem do naśladowania.

- powiedziała feministyczna aktywistka Glorii Steinem, założycielka Ms. Foundation, która wręczy kobiecie nagrodę podczas gali Women of Vision 2023.

Cieszymy się, że możemy ogłosić tegorocznych laureatów nagród Women of Vision Awards i świętować 50 lat postępu i siły.

- napisała w oświadczeniu Teresa C. Younger, prezeska i dyrektorka generalna organizacji.

Younger dodała także, że wszyscy laureaci przyczynili się do wielu dobrych rzeczy i są znakomitymi, niesamowitymi liderami.

Jesteśmy wdzięczni, że możemy rzucić światło na ich liczne osiągnięcia i niestrudzoną pracę na rzecz równości płci i ras w całym kraju i na świecie.

Oprócz członkini rodziny królewskiej Meghan Markle doceniono również inne kobiety, między innymi: Wandę Irving, współzałożycielkę Dr. Shalon's Maternal Action Project, Kimberly Inez McGuire, dyrektorkę wykonawczą URGE oraz LaToshę Brown, współzałożycielkę organizacji Black Voters Matter.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.