Najciekawsze wystawy w Polsce na jesień 2023. Tych wydarzeń nie możesz przegapić

Choć wiele osób bardzo tego nie chce, już za chwilę dogoni nas jesień. Coraz krótsze i zimniejsze dni, więcej deszczu i mniej słońca - to nie brzmi optymistycznie. Aby przetrwać ten okres, warto znaleźć sobie ciekawą rozrywkę, dzięki której uda się uniknąć jesiennej chandry. Dobrym rozwiązaniem może być wycieczka po wystawach. Oto te najciekawsze.

Mała dawka inspiracji i sztuki z pewnością nikomu nie zaszkodzi. Okazuje się, że w muzeach oraz innych placówkach w całej Polsce szykuje się wiele nowości, a niektóre z nich będą atrakcją także dla nieco młodszych miłośników wystaw. Mamy dla was kilka propozycji, na urozmaicenie jesiennych wieczorów. 

Zobacz wideo Wystawa Klasyków w Studiu Biznes

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jesienne wystawy 2023. Wystawa Van Gogha w Warszawie

Miłośnicy twórczości Van Gogha mogą zacząć się cieszyć. Od 14 października w Warszawie, w nowym obiekcie Soho Art Center przy ulicy Mińskiej 63 będą mogli zobaczyć największą immersyjną wystawę w Polsce. Celem wystawy "Van Gogh & Friends" jest prezentacja dzieł największych artystów, ale także przysporzenie publiczności niepowtarzalnego doświadczenia immersji. Jak przekonują organizatorzy, dzięki temu odwiedzający przeniosą się w czasie i zanurzą się w świecie, jaki otaczał samych twórców. Nowoczesna technologia pozwoli na poznanie inspiracji i odkrycie największych tajemnic artystów. Całości będą towarzyszyły wyjątkowe światła i przepiękna muzyka. Wystawa jest również wspaniałą okazją do poznania i zrozumienia różnych technik malarskich. Wystawa będzie czynna przez trzy miesiące od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10:00-20:00. Bilety wstępu zaczynają się od 45 złotych.

 

Wystawa Klocków LEGO w Gdańsku. Najciekawsze wystawy dla najmłodszych

Wraz z brzydką pogodą nadejdzie również powszechna nuda wśród najmłodszych, którzy nie będą mogli spędzać już całych dni na dworze. Aby znaleźć im rozrywkę, która również rozwinie ich kreatywność i wyobraźnię, warto wybrać się na jedną z wystaw klocków LEGO. To wydarzenie odbywa się nie tylko w Gdańsku. Mieszkańcy Poznania czy Gliwic również będą mieli okazję zobaczyć ten niesamowity świat, w którym pojawią się pokaźnych rozmiarów budowle, znane z popularnych filmów i bajek. Będzie można zobaczyć tam m.in. Szkołę Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie, 7-metrową rekonstrukcję pojazdu Batmana czy modele samochodów inspirowanych bajką "Cars". To prawdziwy raj dla pociech, ponieważ wewnątrz znajdziemy również ogromną strefę zabaw, co z pewnością przypadnie im do gustu i pozwoli na stworzenie własnych dzieł z LEGO. W Gdańsku wystawa otwarta jest do końca września, przez cały tydzień w godzinach 10:00-20:00. 

 

Wystawa BODY WORLDS: Katowice. W tym miejscu anatomia człowieka przestaje być zagadką 

Jest to najczęściej odwiedzana na świecie naukowa wystawa, autorstwa prof. Gunthera von Hagensa. Niezwykła ekspozycja obrazuje wygląd ludzkiego ciała, jego wyjątkowość oraz kruchość. W tym roku odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć wystawę "BOSY WORLDS" z cyklu The Cycle of Life", której organizatorzy skupili się na zmianach zachodzących w ludzkim ciele - od poczęcia, poprzez okres niemowlęcy, dzieciństwo, dojrzałość, aż po schyłek życia. Do tego posłuży aż 160 eksponatów, które są prawdziwe, ponieważ ciała pochodzą od dawców. Ci za życia zgodzili się je przekazać na rzecz Instytutu Plastynacji w Heidelbergu. Zdaniem autorów wystawy, ta powinna sprawić, że ludzie zaczną inaczej postrzegać swoje ciała. Uczestniczyć w niej można do trzeciego grudnia 2023 roku, od poniedziałku do niedzieli. Bilet wstępu kosztuje 60 lub 70 złotych, w zależności od dnia. Obowiązują także różnego rodzaju ulgi. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA