Już niedługo czeka nas pełnia Księżyca we wrześniu 2023. Na niebie pojawi się Kukurydziany Księżyc

Pełnia Księżyca we wrześniu to wielkie wydarzenie i czeka na nie spora liczba osób. Ma kilka nazw, które nawiązują do panującej pory roku. Kiedy pełnia Księżyca pojawi się we wrześniu? W tych dniach warto spojrzeć w niebo i podziwiać wyjątkowe widoki.

Już niebawem na niebie pojawi się wrześniowa pełnia, na którą czeka wielu z nas. Fani ciekawych zjawisk i wielbiciele astronomii, aby móc ją podziwiać w najlepszych warunkach, powinni wyjechać za miasto, gdzie zanieczyszczenie świetlne jest znacznie mniejsze niż w aglomeracjach. Wyjaśniamy, kiedy będziemy mogli zobaczyć najbliższą pełnię Księżyca.

Zobacz wideo W kosmosie wiele się zmienia. Pomagają niższe koszty. Najtańsza misja na Marsa kosztowała o 25 mln USD mniej niż "Grawitacja"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Pełnia Księżyca wrzesień 2023. Tego dnia spójrz w niebo i podziwiaj Srebrny Glob

Najbliższa pełnia Księżyca już niebawem pojawi się na niebie. To wyczekiwane przez wielu zjawisko astronomiczne ma kilka nazw, a najczęściej określa się je mianem Księżyca Żniwiarzy, Księżyca Kukurydziany czy Księżyca Plonów. Dwie pierwsze nazwy są najbardziej popularne i nawiązują do zbieranych u progu jesieni żniw. Według wielu osób Księżyc w tym okresie jest bardzo jasny i dawniej miało to pomagać rolnikom na przykład przy nocnym zbieraniu kukurydzy. Pełnię Księżyca, które możemy podziwiać także w innych terminach, również mają swoje nazwy i w większości przypadków wywodzą się z dawnych zwyczajów, wierzeń czy obserwacji. Najbliższą pełnię Księżyca będziemy mogli podziwiać 29 września 2023 roku. Księżyc Żniwiarzy tego dnia powinien osiągnąć zenit o godzinie 11:58, jednak najlepiej będzie widoczny oczywiście w nocy. 

Pełnia Kukurydzianego Księżyca 2023. Tak najlepiej podziwiać to zjawisko 

Jeśli już wiesz, kiedy Kukurydziany Księżyc pojawi się na niebie, warto zastanowić się, jakie warunki będą najlepsze do oglądania tego zjawiska. Osoby mieszkające w miastach, z pewnością zobaczą Księżyc nawet z okien czy balkonów, jednak metropolie są w większości przypadków mocno oświetlone, co może nieco przeszkodzić w podziwianiu. Jeśli masz możliwość, warto wyjechać poza miasto, w miejsce, gdzie nie ma dużej ilości sztucznych świateł - wtedy widoki będą o wiele lepsze. Oczywiście należy wziąć pod uwagę również warunki pogodowe, jeśli w twojej okolicy będzie akurat padał deszcz czy po prostu będzie pochmurno, być może widoki nie będą tak spektakularne. W przypadku gdy pogoda będzie dopisywać, pamiętaj, aby wykonać kilka ciekawych ujęć telefonem lub aparatem, ponieważ kolejna pełnia Księżyca pojawi się dopiero w październiku. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA