Jarmarki bożonarodzeniowe 2023. W tych polskich miastach już można poczuć świąteczną atmosferę

Jarmarki bożonarodzeniowe w Polsce przyciągają co roku wiele osób. Niektóre z nich już zostały otwarte, a część ruszy niebawem. Zobacz, w których miejscach są organizowane i wybierz się razem z rodziną na spacer, aby podziwiać ozdoby, smakować przysmaki oraz korzystać z innych atrakcji.

Magię świąt możemy poczuć nawet kilka tygodni przed Bożym Narodzeniem. Wystarczy, że udamy się na jeden z jarmarków bożonarodzeniowych. W Polsce organizowane są w różnych miastach, a każdy z nich co roku przyciąga mnóstwo osób, które podczas rodzinnego spaceru podziwiają dekoracje, wybierają ozdoby świąteczne, zaopatrują się w produkty, które postawią na wigilijnym stole, a także kosztują pyszne przysmaki. Podpowiadamy, do których miast warto się udać na bożonarodzeniowy jarmark, wybór miejsc jest naprawdę spory. 

Zainteresował Cię ten temat? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jarmark w Gdańsku trzecim najpiękniejszym w Europie. Tak wygląda

Jarmarki bożonarodzeniowe to nie tylko ozdoby i jedzenie. Takie atrakcje czekają gości

Jarmark bożonarodzeniowy to doskonały pomysł na spędzenie dnia z rodziną. Zazwyczaj wstęp jest darmowy, a oprócz licznych straganów z upominkami oraz jedzeniem czekają na nas także koncerty lub kolędowanie na żywo. Dodatkowo zdarza się, że wystawiane są zachwycające szopki, pojawiają się również iluminacje czy karuzele, które są oblegane przez podekscytowane dzieci. Świąteczne targi najczęściej organizowane są w dużych miastach, jednak nawet gdy mieszkamy poza nimi, to warto zagospodarować jeden dzień, aby odwiedzić ten znajdujący się najbliżej nas. Przedstawimy listę miast, w których odbędą się lub już trwają jarmarki bożonarodzeniowe.

Jarmark bożonarodzeniowy Poznań 2023 już zachwyca. Jarmark świąteczny Toruń rusza niedługo

Wiele osób już teraz jest podekscytowanych na myśl o nadchodzącym Bożym Narodzeniu i aby umilić sobie czas oczekiwania, ochoczo udają się w miejsca, gdzie panuje świąteczna atmosfera. Bez wątpienia tak właśnie jest na jarmarkach, które w kilku miastach już zostały otwarte. Jarmarkiem bożonarodzeniowym już może pochwalić się Poznań. Wystartował on 17 listopada (piątek) i potrwa do 7 stycznia 2024 roku (niedziela). Stragany pojawiły się na Placu Wolności oraz Starym Rynku. Mieszkańcy Katowic także mogą już odwiedzić jarmark, tu również będzie on otwarty od 17 listopada do 7 stycznia. Wydarzenie organizowane jest na katowickim rynku, a obok stoisk znajdą się również inne atrakcje, wśród nich Magiczny Park Świateł. Natomiast jarmark świąteczny w Toruniu pojawi się na Rynku Staromiejskim między 25 listopada a 20 grudnia 2023 roku.

Od kiedy jest jarmark we Wrocławiu? Jarmark świąteczny Kraków i jarmark świąteczny Warszawa 2023 już niedługo się rozpoczną

Już w przyszłym tygodniu ruszy jeden z najbardziej znanych jarmarków w Polsce, czyli gdański. Otwarcie zaplanowane jest na 24 listopada (piątek), a miejsce to będzie można odwiedzić do 23 grudnia (sobota). Stoiska znajdą się na Targu Węglowym. Tego samego dnia rozpocznie się jarmark świąteczny w Krakowie, potrwa on jednak nieco dłużej, bo do 1 stycznia (poniedziałek). Krakowskie Targi Bożonarodzeniowe zorganizowane zostaną na Rynku Głównym. Natomiast jarmarki bożonarodzeniowe w Warszawie i Wrocławiu będą trwać od 24 listopada do 7 stycznia (niedziela). Odbędą się one kolejno, na malowniczym Międzymurze Piotra Biegańskiego oraz wrocławskim Rynku, Placu Solnym i na ul. Świdnickiej, a także Oławskiej.

Więcej o: