ZUS przypomina o złożeniu ważnego wniosku. Pozostały tylko dwa dni. Później pieniądze przepadną

Świadczenie 500 plus to duże wsparcie finansowe dla wielu rodzin. Aby otrzymać pieniądze w nowym okresie rozliczeniowym, należy złożyć odpowiedni wniosek. Czasu zostało niewiele. Za dwa dni rodzice mogą stracić część pieniędzy. ZUS apeluje do świadczeniobiorców.

Rodzina 500 plus to autorski program rządzących, który stał się najważniejszym świadczeniem wychowawczym. W tym przypadku comiesięczna wypłata przypada na każde dziecko do 18. roku życia, niezależnie od dochodów w gospodarstwie domowym. Czerwiec to ważny miesiąc dla osób pobierających 500 plus. Zostały zaledwie dwa dni, w których można złożyć wniosek o dodatkowe pieniądze, bez żadnych konsekwencji. Kiedy pierwsza wypłata? Wyjaśniamy. 

Zobacz wideo 800+ to szkodliwe rozdawnictwo pieniędzy? Hennig-Kloska: Tak

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Do kiedy trzeba złożyć wniosek 500 plus? Rodzicom zostało mało czasu

500 plus przyznawane jest co roku na okres świadczeniowy trwający od 1 czerwca do 31 maja następnego roku kalendarzowego. Wnioski należy składać natomiast od 1 lutego do 30 czerwca. W tym przypadku termin jest istotny, ponieważ późniejsze przekazanie niezbędnych dokumentów jest możliwe, jednak wiążą się z pewnymi konsekwencjami, a mianowicie utratą części pieniędzy

Rodzicu nie złożyłeś jeszcze wniosku o 500 plus? Chcesz otrzymać świadczenie za wszystkie miesiące w okresie rozliczeniowym 2023/2024? Musisz złożyć wniosek do 30 czerwca!

- apeluje ZUS na Twitterze. Osoby, które złożą wniosek w ciągu najbliższych dwóch dni, otrzymają pierwszą wypłatę do końca sierpnia wraz z wyrównaniem od czerwca. Tym, którzy zrobią to w kolejnych miesiącach świadczenia zostanie przyznane od miesiąca złożenia wniosku do końca okresu świadczeniowego.

Jak złożyć wniosek o 500 plus? Jeżeli zrobisz to teraz, otrzymasz pieniądze szybciej i będzie ich więcej

Wypłaty świadczenia zależne są od terminu złożenia wniosku. Rodzice i opiekunowie mogą zrobić to za pomocą: 

  • aplikacji mZUS, 
  • Platformy Usług Elektronicznych ZUS, 
  • portalu Emp@tia, 
  • bankowości elektronicznej.

Zgodnie z zasadami programu Rodzina 500 plus, pieniądze powinny trafić na konta świadczeniobiorców w ciągu dwóch miesięcy od dnia złożenie dokumentów. Ogólny harmonogram wypłat wygląda następująco: 

  • wniosek do 30 kwietnia - wypłata do 30 czerwca, 
  • wniosek do 31 maja - wypłata od 1 do 31 lipca z wyrównaniem od czerwca
  • wniosek do 30 czerwca - wypłata od 1 do 31 sierpnia z wyrównaniem od czerwca
  • wniosek do 31 lipca - wypłata od 1 do 30 września z wyrównaniem od lipca
  • wniosek do 31 sierpnia - wypłata od 1 do 31 października z wyrównaniem do sierpnia
Więcej o:
Copyright © Agora SA