Chcesz schudnąć do wiosny? Oto małe zmiany, dzięki którym naprawdę zaczniesz tracić zbędne kilogramy

Jak schudnąć do wiosny, wakacji, wesela? To tylko zbędne pytania, które nie rozwiązują problemu nadwagi. Współczesna wiedza na ten temat mówi o tym, że utrata dodatkowych kilogramów to proces, który powinien być oparty na szczegółowej analizie, najlepiej w gabinecie lekarskim.

Jak szybko schudnąć i czy to w ogóle możliwe?

Odchudzanie pod konkretne wydarzenie może przynieść efekty, ale będą one krótkotrwałe i prędzej czy później waga powróci na dawne tory. Oczywiście można poczynić pewne kroki, które będą miały przełożenie na lepszy wygląd, ale zamiast zastanawiać się, jak schudnąć z brzucha, czy jak schudnąć z ud lepiej skupić się na pracy nad konkretną częścią ciała lub przyczyną. Nadal zastanawiasz się, jak szybko schudnąć? Poniżej znajdziesz konkretne wskazówki.

Jak schudnąć 5 kg? Zobacz, co zrobić, żeby wyglądać szczuplej 

Nawet w dwa tygodnie można poprawić nie tylko wygląd, ale też swoje samopoczucie. Zastanawiasz się, od czego zacząć? Warto wiedzieć, że początek odchudzania jest zawsze najważniejszym krokiem. Poniżej znajdziesz kilka konkretnych wskazówek. 

Zobacz wideo Chodakowska o maszynach odchudzających i swoich problemach

Jak schudnąć z ud i zadbać o rzeźbę? 

Jak schudnąć z ud? Pomogą regularne ćwiczenia, na przykład na siłowni dwa lub trzy razy w tygodniu po godzinie. To rozwiązanie pozwala kontrolować ilość spalonych kalorii oraz maksymalnie skupić się na ćwiczeniach na konkretne partie ciała. Bez dłużej pauzy, przy pomocy profesjonalnego sprzętu. Przy współpracy z trenerem osobistym szansa na sukces w krótkim okresie czasu jest jeszcze większa. 

Jak schudnąć z brzucha bez brzuszków? 

Każdy, kto chociaż raz próbował popracować nad tą częścią ciała, ten wie, że jest to bardzo karkołomne zajęcie z dużą szansą na obciążenie kręgosłupa. Odpowiedzią na pytanie, jak schudnąć 5 kg i wyglądać szczuplej w okolicy brzucha, jest basen. Pływanie sprzyja spalaniu dużej ilości kalorii, ładnie rzeźbi talię i przy okazji wysmukla całe ciało. Dodatkowo nie obciąża stawów i działa jak naturalny masaż. 

Jak schudnąć z twarzy, podkreślić kości policzkowe i wymodelować owal? 

Jak schudnąć z twarzy? Przyczyną "pełnego oblicza" często jest opuchlizna. Jak pracować z tym problemem? Z pewnością sprawdzą się wszystkie ćwiczenia, które doprowadzą do likwidacji zastoju limfy. Yoga twarzy, masaż limfatyczny czy regularne podskoki sprawią, że twarz odzyska swoje proporcje. Odpowiednim zestawem ćwiczeń można podkreślić też kości policzkowe, zmniejszyć drugi podbródek, czy wysmuklić nos. Przy pomocy własnych dłoni oraz olejku osiągniemy lepsze rezultaty niż przy kolejnych dawkach botoksu, który z czasem także przyczynia się do powstania zastojów i opuchlizny. Dedykowanych ćwiczeń należy szukać tutaj.  

Jak schudnąć szybko do wiosny? Małe kroki dają duże rezultaty

Jak schudnąć szybko do wiosny? Małe kroki mogą dać wielkie rezultaty. Jeśli ciężko jest Ci przestrzegać rygorystycznych diet i intensywnie trenować zacznij od łatwych celów. Co można zrobić?

  • zrezygnować ze słodkich i słonych przekąsek (można je zastąpić zdrowymi przekąskami, jeśli ciężko jest nam je całkowicie wyeliminować);
  • wprowadzić kilkuminutowe treningi, które można zwiększać;
  • zamienić białe pieczywo na chleb razowy;
  • zastąpić śmietanę jogurtem naturalnym;
  • zrezygnować z fast foodów;
  • zawsze planować swoje zakupy i menu;
  • dbać o to, aby posiłki, które zjadamy w ciągu dnia, były pełnowartościowe;
  • spożywać 3-5 porcji warzyw i owoców dziennie;
  • starać się jeść ostatni posiłek co najmniej dwie godziny przed snem;
  • starać się nie jeść przed telewizorem lub komputerem.

Jak schudnąć do wiosny i nie marnować więcej czasu? 

Jak schudnąć do wiosny? Kluczem do sukcesu jest oczywiście dieta, a raczej nowe podejście do posiłków, które powinny opierać się na zbilansowanych proporcjach białka, tłuszczy i węglowodanów.  Prawdziwym wyzwaniem są też przekąski oraz napady głodu, nawet po obfitym posiłku. Czasami jednak ćwiczenia oraz dieta nie przynoszą oczekiwanych efektów, ponieważ problemem jest na przykład zaburzona gospodarka hormonalna, która odpowiada za pracę tarczycy, czy insulinoodporność. Nadwaga to często efekt problemu, który zaczyna się gdzie indziej, większa waga może wiązać się z konkretną chorobą. Dlatego proces odchudzania najlepiej rozpocząć od wizyty w gabinecie lekarskim na przykład endokrynologa czy diabetyka. 

Zobacz też: Odmładzające fryzury w stylu starego Hollywood lub lat 90. Kiedyś kobiety wiedziały, jak oszukać czas

Więcej o:
Copyright © Agora SA