Startuje najtańsze połączenie kolejowe na lotniska. Z tego miasta dotrzesz na samolot za niecałe 4 zł

W niedzielę ruszyło nowe połączenie kolejowe. Dzięki niemu będzie można dotrzeć z Rzeszowa na lotnisko Jasionka za dosłownie kilka złotych i to w mniej niż 20 minut. Jak wygląda aktualny rozkład jazdy pociągu? Tu pojawia się małe "ale".

Niekiedy dotarcie na lotnisko wymaga dużej organizacji logistycznej i łączy się ze sporymi kosztami. Teraz w jednym z polskich miast ta kwestia ma ulec zmianie. Nowe połączenie kolejowe pomoże nie tylko tym, którzy wybierają się na lotnisko, ale ułatwi drogę do pracy ludziom, którzy pracują w pobliskich zakładach pracy. Choć pozytywów jest wiele, to wciąż nie wszyscy będą mogli skorzystać z nowego pociągu

Zobacz wideo Pociąg podmiejski do Warszawy przed Marszem Miliona Serc. Brak miejsc nawet w toalecie

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak dostać się na lotnisko? Mieszkańcy Rzeszowa dojadą szybko i tanio 

Trasa pociągu zaczyna się w miejscowości Zaczernie i łączy się z nowo wybudowaną stacją kolejową Jasionka Lotnisko. Łączna długość od stacji Rzeszów Główny do stacji Jasionka Lotnisko wynosi około 12 kilometrów. Stacje i przystanki na trasie to: Rzeszów Główny, Rzeszów Zachodni, Rzeszów Staromieście, Rzeszów Miłocin, Zaczernie oraz na budowanej linii: nowy przystanek Głogów Małopolski Południowy i nowa stacja Jasionka Lotnisko. Na budowę nowej linii kolejowej nr 632 o długości niecałych 5 km oraz modernizację istniejących odcinków o długości 7 km wydano aż 300 mln złotych. Dzięki temu Jesionka stanie się kolejnym lotniskiem w kraju, które otrzyma bezpośrednie połączenie kolejowe. Czas całego przejazdu to zaledwie 18 minut. Co więcej, będzie to najtańsze połączenie lotniskowe w Polsce. Cena biletu normalnego za przejazd ze stacji Rzeszów Główny na lotnisko to tylko 3,70 złotych. Koszt biletu ulgowego wyniesie natomiast 2,33 złote, a z ulgą studencką 1,81 złotych. 

Najtańsze połączenie kolejowe na lotnisko w Polsce. Wątpliwości budzi jedynie rozkład jazdy 

Pasażerowie mogą podróżować pociągiem od niedzieli, a pierwszy z nich ruszył ze stacji Rzeszów Główny o godzinie 5:22. Aktualny rozkład jazdy przewiduje dwanaście połączeń odjeżdżających na lotnisko i dwanaście przejazdów powrotnych. Serwis Rynek Lotniczy zwrócił jednak uwagę na pewien problem. Nowe połączenie nie pozwoli na dotarcie m.in. na poranny lot do Warszawy. Pasażerowie, którzy przylecą ostatnim samolotem ze stolicy (lądowanie około północy), również nie będą mogli liczyć na powrót pociągiem do Rzeszowa. Przedstawiciele Polregio tłumaczą, że rozkład jazdy pociągów będzie wciąż podlegał korektom, jednak nie są w stanie zadowolić wszystkich zainteresowanych.

Więcej o:
Copyright © Agora SA