Najdroższe i najtańsze miasta w Europie na city break. Wiemy, ile kosztuje weekend w tych miejscach

City break to idealne rozwiązanie dla osób, które w kilka dni chcą poznać nowe miasto i aktywnie spędzić czas. Niestety nawet trzydniowy wypad do niektórych miast może mocno ugodzić w nasz portfel. Zanim wyruszysz w podróż, dowiedz się, które europejskie miasta są najdroższe, a które najtańsze.

Wakacje w mieście, czyli tak zwany city break od lat cieszą się ogromną popularnością wśród turystów. Są to kilkudniowe wycieczki do ciekawych miejsc. To idealne rozwiązaniem dla osób, które potrzebują krótkiego wypoczynku pełnego atrakcji.

Zobacz wideo Dr Majewski: Branża transportowa jest największym problemem jeśli chodzi o emisję CO2 w Europie

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Tani bilet lotniczy to tylko część kosztów. Co było przeliczane w rankingu?

Linie lotnicze często oferują swoim klientom korzystne okazje na city breaki w europejskich krajachJednak mimo tanich lotów, warto przy planowaniu wycieczki zwrócić również uwagę na kwoty, jakie będzie trzeba zapłacić za poszczególne rzeczy w docelowym mieście. Cena biletów nie uwzględnia przecież noclegów, dojazdów, wejściówek na atrakcję czy pożywienia. Po przeliczeniu tego wszystkiego okazać się może, że oferta nie jest tak korzystna jak na to wygląda. Brytyjski portal www.postoffice.co.uk postanowił przygotować ranking najdroższych miast w Europie. Wzięto pod uwagę średnie ceny takich rzeczy jak m.in.: kawa, 3-daniowy posiłek dla dwojga, 48-godzinny bilet na komunikację miejską, autobus turystyczny, bilety wstępu do głównych atrakcji miasta i dwie noce w trzygwiazdkowym hotelu dla dwojga. Warto dodać, że w rankingu nie zostały uwzględnione ceny za transport z lotniska.

Najdroższe europejskie miasta. Na szczęście w niektórych zapłacimy o wiele mniej

Na szczycie listy najdroższych miast na europejski city brak znajduje się Amsterdam. Trzydniowy pobyt w stolicy Holandii dla dwóch osób, może kosztować około 3700 złotych. Na drugim miejscu najdroższych miast na city brak jest Wenecja, w której trzydniowy wypad może wynieść aż 3500 tysiąca złotych. Na ostatnim miejscu podium znalazł się Paryż. Za spędzenie dwóch nocy w stolicy Francji możemy zapłacić około 3100 złotych. Kolejnymi na liście są: Dublin, Kopenhaga, Florencja, Belfast oraz Londyn. 

Na szczęście nie każde miasto kompletnie ogołoci nasz portfel. Wśród 35 przebadanych miast, najtaniej spędzimy city break w Lizbonie. Trzydniowy wypad do stolicy Portugalii wyniesie nas około 1100 złotych. Na drugim miejscu uplasowało się Wilno, gdzie dwie noce kosztować nas będą 1160 złotych. Trzecie miejsce daje nam Polski akcent w całym zestawieniu. Podium najtańszych miast zamyka bowiem Kraków, gdzie trzydniowe wakacje wyniosą nas niecałe 1300 złotych. Na kolejnych miejscach znalazły się Ateny, Ryga oraz Porto.

Więcej o:
Copyright © Agora SA