Startuje wypożyczalnia choinek. Ile kosztuje wynajem drzewka? Plusów tego rozwiązania jest wiele

Choinki w donicy często zdobią nasze domy w okresie Bożego Narodzenia. Niestety ich ceny zwalają z nóg, a po kilku tygodniach i tak musimy je wyrzucić. Jeśli zależy ci na dobru zwierząt oraz środowiska, mamy dla ciebie doskonałą wiadomość. W jednym z polskich miast rusza akcja, która umożliwia wynajem choinek. Cała kwota za wypożyczenie drzewka trafi do rąk fundacji zajmującej się dzikimi zwierzętami.

Choinki z roku na rok stają się coraz większym wydatkiem. Wiele osób zastanawia się, czy jest sens kupować drzewko za kilkadziesiąt, a nawet kilkaset złotych, które postoi w naszym domu zaledwie kilka tygodni. Dużym problem jest także to, gdzie je wyrzucić, kiedy przestanie już być nam potrzebne. Jeśli nie chcesz kupować choinki, możesz ją wypożyczyć. To zdecydowania tańsza opcja, a do tego ekologiczna. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Sztuczna czy prawdziwa? Która choinka bardziej eko?

Choinka żywa w doniczce do wypożyczenia. Akcja rusza już 6 grudnia

W Gdańsku wypożyczalnia choinek startuje już jutro (6 grudnia). Mieszkańcy będą mogli wybrać jedno z 260 drzewek w różnych wielkościach. Fani okazałych okazów mogą liczyć nawet na te mierzące 160 centymetrów. Za wypożyczenie trzeba zapłacić przynajmniej 70 złotych, jednak warto zaznaczyć, że pieniądze te zostaną przekazane na rzecz Pomorskiego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt "Ostoja". Tak więc, nie tylko zaoszczędzimy więcej pieniędzy, niż gdybyśmy kupowali drzewka w sklepach czy na targach, ale też zadbamy o naszych leśnych przyjaciół. 

W naszej akcji proponujemy mieszkańcom wypożyczenie drzewka w doniczce. Jest to rozwiązanie zgodne z założeniami Gospodarki Obiegu Zamkniętego i idei less waste. Po świętach choinka wróci do zakładu, gdzie zadbamy o nią tak, aby w kolejnym roku mogła zostać ponownie wypożyczona i krążyć w obiegu.

- informuje, za pośrednictwem oficjalnego portalu miasta Gdańska, Grzegorz Orzeszko, prezes Zakładu Utylizacyjnego w Gdańsku.

Choinki Gdańsk nie tylko do kupienia. Wypożycz drzewko i wesprzyj dzikie zwierzęta

Jak już wspomnieliśmy, pieniądze za wypożyczenie choinki zostaną przekazane Pomorskiemu Ośrodkowi Rehabilitacji Dzikich Zwierząt "Ostoja". Zebrane środki zostaną przeznaczone na wyremontowanie wolier, (w szczególności woliery rozlotowej, która jest ostatnim etapem rehabilitacji i przygotowania ptaków do powrotu na wolność). Jak informuje gdański ratusz, całkowity dochód trafi do rąk fundacji pomagającej zwierzętom. Osoby zainteresowanie wypożyczeniem drzewek będą mogły to zrobić za pośrednictwem strony internetowej www.choinka.zut.com.pl. Warto zaznaczyć, że nie tylko w Gdańsku można wypożyczyć choinkę. Mieszkańcy m.in. Warszawy także mogą wynająć drzewka świąteczne. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA