Co oglądać w Wielkanoc? Szykujemy się na ciekawy program TV i moc nowości Netfilx, HBO Max i Disney+

Tegoroczne święta wielkanocne nadchodzą wielkimi krokami, a to oznacza, że nareszcie będziemy mieli czas na upragniony odpoczynek. Dla niektórych jest to idealny moment, aby usiąść wspólnie z rodziną przed telewizorem i rozkoszować się kultowymi produkcjami. Co tym razem znajdziemy w TV? Będzie czas na śmiech, ale również i na łzy.

W tym roku Wielkanoc obchodzimy w niedzielę 31 marca. Ustawowo wolny od pracy jest również Poniedziałek Wielkanocny, czyli 1 kwietnia. Oznacza to tylko jedno: przed nami długi weekend. Jest jeszcze jedna dobra wiadomość. W tym czasie nasz telewizor może zamienić się w prawdziwą wylęgarnię kinowych hitów. Będzie czego szukać zarówno w programach popularnych stacji, jak i największych platformach streamingowych

Zobacz wideo Która wersja sałatki jarzynowej najbardziej przypadła nam do gustu? Z porem, jabłkiem, cebulą?

Program TV na Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny. Komedia nie będzie miała końca

31 marca ciężko będzie, by uśmiech zszedł nam z twarzy. Wszystko dlatego, że w telewizji będą królowały komedie. O fanów komedii romantycznych zadba między innymi Polsat, ponieważ o godzinie 15:30 będzie można obejrzeć tam "Miłość do kwadratu", czyli klasyczny romans z nutką tajemnicy i dobrego humoru. Natomiast o 23:30 stacja puści prawdziwy klasyk polskiej filmografii, czyli "Poranek kojota". O tej samej godzinie w TVP 1 będziemy mogli obejrzeć nieco luźniejszą komedię, jaką jest "Dzień dobry, kocham cię". Miłośnicy kina akcji również nie będą poszkodowani, ponieważ o godzinie 20:00 w TVP2 pojawi się James Bond z licencją na zabijanie w filmie "Casino Royale". Równie emocjonujący będzie także Poniedziałek Wielkanocny. 1 kwietnia agent 007 znów da popis, jednak tym razem w filmie "Skyfall", który będzie można obejrzeć w TVP 2 o 20:00. Ci, którzy rozsiądą się przed telewizorami znacznie wcześniej, będą mogli odświeżyć sobie pamięć, wracając do historii chirurga Rafała Wilczura w "Znachorze" - TVP 1 godzina 13:30. Tym razem nie będą zwiedzione również dzieci, ponieważ Polsat wziął pod uwagę ich upodobania i zaplanował maraton filmów animowanych, takich jak "Aladyn","Viana: Skarb oceanu", "Zwierzogród" i "Nasze magiczne Encanto", który rozpocznie się już o godzinie 9:15. Natomiast TVN przejmą drapieżniki, ponieważ o 20:45 stacja puści "Meg", a zaraz po nim kultowe "Rekiny wojny"

Wielkanocne hity Netflixa, HBO Max i Disney+. Szykuje się wiele premier 

Choć może nie dla wszystkich będzie to seans na Poniedziałek Wielkanocny, właśnie 1 kwietnia 2024 r. na platformę Netflix trafi sześć sezonów miłosnego dramatu prosto z Nowego Jorku pt. „Seks w wielkim mieście". Natomiast 31 marca serwis udostępni film "Destrukcja" opowiadający historię bankiera, który utraciwszy żonę w wypadku samochodowym, musi znaleźć sposób na zmianę swojego smutnego losu. Wielkanoc może być również dobrym momentem na obejrzenie "Glass", który ma trafić na platformę 30 marca. Jest to kontynuacja wydarzeń z kultowej produkcji "Split" przestawiającej historię mężczyzny o wielu osobowościach, który posiada nadprzyrodzone zdolności.

HBO Max również nie zamierza tracić czasu i od 8 marca na platformie możemy obejrzeć musical "Wonka" Paula Kinga, który jeszcze niedawno bił rekordy oglądalności w kinach. Ci, którzy chcą jeszcze bardziej zanurzyć się w tym magicznym świecie, mają ku temu okazję. Do biblioteki filmów wspomnianej platformy trafiło również dzieło z Johnnym Deppem w roli głównej, czyli "Charlie i fabryka czekolady ". Użytkownicy od niedawna mogą również obejrzeć prawdziwe hity kina, czyli "Incepcję", "Interstellar" i "Prestiż".

Według platformy Disney+ idealnym wyborem na wielkanocne popołudnie będą natomiast filmy familijne. Wśród ulubieńców widzów znalazły się: "Indiana Jones i artefakt przeznaczenia", "Między nami żywiołami", "Titanic", "Mała syrenka" i "Duchy w Wenecji". Nie powinniśmy również zapominać o klasycznych wielkanocnych klasykach, którymi są: 

  • "Pasja" - TVP VOD, Prime Video;
  • "Zmartwychwstały" - Netflix;
  • "Ostatnie kuszenie Chrystusa" - Prime Video;
  • "Hop" - HBO Max;
  • "Piotruś Królik" - HBO Max.
Więcej o:
Copyright © Agora SA