Zmiana czasu 2019. Kiedy zmienimy czas z letniego na zimowy?

Już niedługo po raz kolejny będziemy zmieniać czas z letniego na zimowy. Tradycyjnie zmiana czasu odbywa się w ostatni weekend października. Wtedy tez przesuniemy wskazówki zegarów o jedną godzinę "do tyłu".
Zobacz wideo

W październiku po raz kolejny zmienimy czas z letniego na zimowy. Dzięki tej zmianie będziemy mogli spać jedną godzinę dłużej.

Zmiana czasu 2019 - w ten weekend zmienimy czas z letniego na zimowy

W 2019 roku czas zimowy wprowadzony zostaje w nocy z 26 na 27 października. Tej nocy przesuniemy wskazówki zegarów z godziny 3 na 2, dzięki czemu zyskujemy jedną godzinę snu.

Kolejna zmiana czasu czeka nas w marcu 2020 roku. W nocy z 28 na 29 marca przesuniemy wskazówki zegarów z godziny 2 na 3. Najprawdopodobniej będą to ostatnie zmiany, jakie będą obowiązywały w Europie. Parlament Europejski uchwalił już dyrektywę, która wycofuje konieczność zmiany czasu z letniego na zimowy lub z zimowego na letni. Wcześniej jednak parlamenty krajów członkowskich muszą ustalić przy którym czasie chcą pozostać. Decyzje te mają zapaść do kwietnia 2020 roku.

Tym samym ostatnie zmiany czasu mają być przeprowadzone w marcu lub październiku 2021 roku. Według badania CBOS przeprowadzonego pod koniec 2018 roku Polscy opowiedzieli się za pozostaniem przy czasie letnim. Na razie jednak żadna ostateczna decyzja w tej kwestii nie została podjęta.

Więcej o:
Copyright © Agora SA