Jak doczyścić fugi? Nie musisz używać wybielacza! Te trzy tanie produkty są niezawodne

Jak wyczyścić fugi, aby odzyskały swój dawny kolor i blask? Drogie detergenty ze sklepu nie zawsze działają, więc nie ma sensu wydawać na nie fortuny. Jak się okazuje, czyszczenie fug domowymi sposobami może być bardzo proste! Wystarczą trzy produkty.

Na niemytych fugach co jakiś czas pojawiają się przebarwienia, które nie wyglądają zbyt estetycznie. Bywają żółte, szare, a czasem nawet osadza się na nich pleśń! Wówczas niezbędny może być mocny środek chemiczny. Czy trzeba wydawać na niego pieniądze? Niekoniecznie!

Zobacz wideo Czyścimy akcesoria kuchenne - sztućce, drewniane łyżki, deskę do krojenia i naczynia

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Szybkie i skuteczne czyszczenie fug. Zrób domową pastę czyszczącą!

Zabrudzone fugi to zmora wielu osób, właśnie dlatego warto znać przepis na domową pastę czyszczącą. Jak ją przygotować? Wystarczy, że wymieszasz ze sobą te trzy produkty, które później zaczniesz wcierać starą szczoteczką do zębów w brudne fugi. Wtartą pastę na fugach, pozostaw na 15 minut, a potem wytrzyj ściereczką. Z jakich produktów składa się pasta? Oto przepis:

  • pół szklanki sody oczyszczonej,
  • 1/4 szklanki octu,
  • łyżka płynu do naczyń.

Czym wyczyścić fugi? Nałóż to na szczoteczkę do zębów

Czyszczenie fug w domu możemy również wykonać za pomocą pasty do zębów! Wystarczy, że odrobinę produktu wyciśniesz na szczoteczkę i zaczniesz go wcierać w brudne fugi. Po wtarciu pasty w fugi przetrzyj całość wilgotną ściereczką. To bardzo proste!

Jak usunąć zabrudzenia z fug? Ten produkt znacznie je rozjaśni

Na ciemne zabrudzenia na fugach świetnie może zadziałać wyciśnięty sok z cytryny. Wystarczy, że do spryskiwacza przelejesz wyciśnięty sok i spryskasz nim brudne fugi. Następnie poczekaj około 20 minut i wytrzyj powierzchnię gąbką. Fugi powinny zostać rozjaśnione i delikatnie wyczyszczone. Pamiętaj, że przed wykonaniem powyższych czynności, koniecznie trzeba założyć rękawiczki. Nawet proste, domowe sposoby mogą zadziałać uczulająco, lub zwyczajnie wysuszyć naskórek. 

Copyright © Agora SA