Jak pozbyć się grzyba z domu? Weź 5 zł i idź do apteki! Ściany i sufit znów będą śnieżnobiałe

Grzyb na ścianie w domu to problem, którego nie należy ignorować. Poza nieestetycznym wyglądem może on też bowiem mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie. Jak usunąć grzyba ze ściany i sufitu? Podpowiadamy, który naturalny sposób na pleśń i grzyba jest szczególnie wart uwagi w tej sytuacji.

Grzyb w domu pojawia się w wyniku dużej wilgoci i złej wentylacji w pomieszczeniach, więc o te czynniki powinniśmy zadbać w pierwszej kolejności. Dzięki temu zmniejszymy ryzyko, że grzyb się w ogóle u nas pojawi. Jeśli jednak ten problem już wystąpi, warto sięgnąć po sprawdzone domowe sposoby, które mogą być równie skuteczne, jak komercyjne środki, a przy tym dużo tańsze.

Zobacz wideo Jak doczyścić szybę lub lustro? Wypróbuj nasz trik z ziemniakiem

Szukasz porad na domowe porządki? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Grzyb w domu: objawy zdrowotne. Jak grzyb wpływa na nasze zdrowie?

Pierwszymi objawami, które zazwyczaj powoduje przebywanie w pomieszczeniu z grzybem, są zmęczenie, ból głowy, ból żołądka, katar, zapalenie zatok czy drętwienie rąk i nóg. Często zauważyć możemy też nasilające się problemy z utrzymaniem równowagi, podrażnienie oczu lub wysypkę na skórze. Co ważne, długotrwała ekspozycja na działanie grzyba może mieć znacznie poważniejszy wpływ na zdrowie, więc zanieczyszczenia z naszego otoczenia należy pozbyć się jak najszybciej.

Naturalny sposób na grzyba. Ten produkt z apteki skutecznie rozwiąże twój problem

Naturalnym, a zarazem skutecznym sposobem walki z grzybem w domu jest olejek herbaciany, który powinien być dostępny w każdej aptece za kilka złotych. Olejek doskonale odkaża i pozostawia przyjemny zapach. Do przygotowania tej metody wystarczy wymieszać 2 łyżeczki olejku herbacianego z 2 szklankami wody. Otrzymany roztwór przelewamy do butelki ze spryskiwaczem i spryskujemy zanieczyszczone powierzchnie, a następnie pozostawiamy na 3 dni. Po tym czasie ścianę należy umyć wodą z mydłem.

Jak pozbyć się wilgoci z domu? Sięgnij po niezawodny ocet

Metodą znacznie szybszą, ale nie mniej skuteczną jest wykorzystanie octu spirytusowego. Podobnie jak olejek herbaciany, ma on właściwości dezynfekujące, więc powinien dobrze poradzić sobie z grzybem. W tym przypadku należy wymieszać ocet z wodą w proporcji 4:1. Otrzymany roztwór ponownie przelewamy do butelki ze spryskiwaczem i spryskujemy zanieczyszczoną grzybem powierzchnię. Po upływie godziny ścianę myjemy wodą z mydłem. W obu metodach czyszczenie powinno zakończyć się dokładnym osuszeniem.

Więcej o:
Copyright © Agora SA