Dobry krem pod oczy na zmarszczki - jak odróżnić marketing od super składu?

Dobry krem pod oczy na zmarszczki przede wszystkim powinien mieć bardzo dobry skład. Które składniki są warte swojej ceny, a może skóra wolna od zmarszczek to tylko złudzenie?

Dobry krem pod oczy przeciwzmarszczkowy - co powoduje zmarszczki? 

Upływ czasu, ekspozycja na słońce, palenie papierosów, a nawet śmiech czy mrużenie oczu powoduje, że na skórze zaczynają pojawiać się delikatne linie, które z czasem stają się coraz bardziej wyraźne. Delikatna skóra wokół oczu bez większej ochrony jest szczególnie narażona na czynniki zewnętrzne. Czy dobry krem pod oczy przeciwzmarszczkowy to faktyczne remedium dla tego delikatnego obszaru? Sprawdźmy.

Krem przeciwzmarszczkowy pod oczy - czy mały słoiczek jest wart swojej ceny 

Krem przeciwzmarszczkowy pod oczy, a nawet zwykły krem nawilżający może być traktowany jako remedium na zmarszczki, ale pod warunkiem, że w składzie pojawią się aktywne składniki, mi.in.: kwas hialuronowy, retinoidy i witamina C. Część produktów to po prostu ładne opakowanie o właściwościach nawilżających bez konkretów na liście składników. 

Zobacz wideo Jak wygładzić zmarszczki na twarzy? [NaZdrowie]

Krem pod oczy na zmarszczki - dlaczego skład jest taki ważny? 

Substancje aktywne m.in. retinoidy oraz witamina C zapobiegają rozpadowi kolagenu. Mogą one zapobiegać powstawaniu zmarszczek oraz sprawić, że te, które już się pojawiły, staną się mniej widoczne. Krem pod oczy na zmarszczki na bazie tych aktywnych składników warto włączyć do schematu pielęgnacji skóry. 

Dobry krem pod oczy przeciwzmarszczkowy - jak stosować? 

Retinoidy (pochodne witaminy A) mogą wywoływać podrażnienie skóry. Warto wiedzieć, że są sprzedawane tylko na receptę. Powszechnie dostępne produkty z retinolem (najlżejszą odmianą retinoidów), aby były skuteczne i bezpieczne powinny zawierać od 0,25 do 1 proc. tego składnika. Warto jednak podkreślić, że te składniki oraz witamina C mogą reagować na słońce, dlatego powinno się je stosować na noc. Co więcej, tych aktywnych składników powinny unikać kobiety w ciąży. 

Krem pod oczy na zmarszczki - jak działa kwas hialuronowy?  

W porównaniu z powyższymi składnikami kwas hialuronowy działa trochę inaczej, ale także może poprawić wygląd skóry. Krem pod oczy na zmarszczki z kwasem hialuronowym sprawi, że zmarszczki poziome staną się mniej widoczne. 

Dobry krem pod oczy przeciwzmarszczkowy dla lepszego efektu można połączyć z jogą twarzy, która dodatkowo zniweluje worki, czy ciemne oprawy oczu

Krem na zmarszczki pod oczy - co stosować za dnia? 

Specjaliści powtarzają jak mantrę to, że krem na zmarszczki pod oczy może nas wspierać nocą, natomiast za dnia bez względu na porę roku należy stosować krem ochronny przed słońcem na poziomie 50. Z blokera nie należy rezygnować, nawet jeśli podkład pod makijaż zawiera swoją ochronę lub czeka nas typowo jesienny dzień z ciemnymi chmurami nad głową. 

Zobacz też: Fryzury odmładzające dla pań po 60-tce. Stylizacje z pazurem dla różnych długości włosów

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.