Ten dom zna każdy, kto ogląda "M jak Miłość". To tu mieszkają Mostowiacy. Próżno szukać go w Grabinie

Serial "M jak miłość" podbił serca milionów Polaków. Większość z nich doskonale zna dom Mostowiaków i jego okolice. Okazuje się jednak, że do Grabina mu daleko. Gdzie więc tak naprawdę znajduje się rezydencja rodziny i czy jej otoczenie rzeczywiście jest sielankowe?

Już od lat rzesze Polaków śledzą losy rodziny Mostowiaków w telewizji. Większość z nich dobrze zna dom, w którym rezyduje ta rodzina. Nie każdy jednak wie, gdzie tak naprawdę znajduje się Grabina z serialu. 

Zobacz wideo Sykut-Jeżyna wspomina Hołownię w "Mam talent!": Po latach biednego pana Szymona oceniają

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dom Mostowiaków wcale nie stoi w Grabinie. Większość scen kręcona jest w studio

Sceny rozgrywające się w domu Barbary i jej już zmarłego męża, nie są, wbrew pozorom, nagrywane w rzeczywistym miejscu, które znają wszyscy miłośnicy tego formatu. Wnętrza zostały specjalnie zaaranżowane... w studiach nagraniowych, zlokalizowanych w halach zdjęciowych w miejscowości Orzeszyn pod Piasecznem (nieopodal Warszawy). To tam od lat kręcone są sceny rozgrywające się w domach Mostowiaków i innych bohaterów. Co to oznacza? Choć w serialu kuchnię Barbary dzielą dziesiątki kilometrów od mieszkania jej wnuków, to w rzeczywistości, jest to zaledwie kilka metrów. Dom Mostowiaków w serialowej Grabinie w rzeczywistości znajduje się natomiast kilka kilometrów od stolicy. Położony jest we wsi Piaski, w powiecie piaseczyńskim. Już na początku emisji producenci postanowili jednak, że tam będą nagrywane jedynie sceny "zewnętrzne", takie jak ujęcia sadu, uwielbianego przez Lucjana i jego żonę.

Magia telewizji a dom Mostowiaków w Grabinie. Okolica i budynek są w rzeczywistości inne

Jak już chyba każdy wie, to co widzimy w telewizji, nie zawsze ma pokrycie w rzeczywistości. Przykładem może być dom Mostowiaków znany z "M jak miłość". Tutaj producenci wykazali się szczególną pomysłowością i pewnymi sztuczkami, dzięki którym to, co widzimy na ekranie, jest milsze dla oka. Okazuje się bowiem, że dom nie jest tak piękny i okazały jak mogłoby się wydawać. Z urokliwymi sadami i lasami nie ma on niestety wiele wspólnego. Twórcy kanału na YouTube "Podróżujemy i żremy" dodali wideo, gdzie pokazali całą drogę, prowadzącą wprost pod dom serialowych Mostowiaków. Tam dowiadujemy się, że budynek nie jest specjalnie chroniony, a wokół niego mamy całą masę garaży i innej infrastruktury. Do posesji prowadzi wąska, podziurawiona dróżka. Możliwe jest więc, że sceny, które odbywają się w kultowym już sadzie Lucjana, są nagrywane w całkowicie innej lokalizacji. Tył domu również nie robi takiego wrażenia, jak w serialu. Co więcej, sama okolica także nie robi dużego wrażenia. 

 
Więcej o:
Copyright © Agora SA