Choć piękno jest pojęciem subiektywnym, to w przypadkach niektórych miejsc trudno im odmówić niepowtarzalnego uroku. Wybór tych najlepszych nie jest też zadaniem łatwym, ale podjął się go portal booking.com. Poniżej przybliżamy pięć miejsc uznanych za najpiękniejsze cuda natury na świecie.
Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.
Zestawienie otwiera Grobla Olbrzyma znajdująca się w Północnej Irlandii, znana również jako Droga Olbrzymów. Jest to niezwykle ciekawa formacja skalna składająca się z około 37 tysięcy ciasno ułożonych kolumn bazaltowych. Uformowały się one podczas erupcji wulkanicznej 60 milionów lat temu. Większość z nich ma sześciokątną podstawę, co tworzy oryginalny obraz. Według legendy Grobla Olbrzyma powstała w wyniku konfliktu dwóch olbrzymów, Finna McCool i Benandonnera.
Lawa była również odpowiedzialna za powstanie jaskini lawowej Manjang-gul, która znajduje się na wyspie Czedżu w Korei Południowej. Wyrzeźbiła tam siedmiokilometrowy tunel, a cały proces trwał setki tysięcy lat. Znajduje się tam także największa znana kolumna lawowa, a naturalnie wyrzeźbione ścieżki zdobią dodatkowo kolorowe światła, tworząc niesamowity klimat. Warto dodać, że miejsce to zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Kolejne miejsce jest dość dobrze znane turystom. Uznaje się nawet, że jest to najczęściej fotografowana góra na świecie. Mimo to trudno było ją pominąć w tym zestawieniu. Mowa o górze Kirkjufell w Islandii. Położona jest ona na zachodnim półwyspie Snæfellsnes i ma 463 metry wysokości. Kirkjufell wyłonił się podczas ostatniej epoki lodowcowej. Co prawda samodzielne wejście na jego szczyt jest zabronione ze względu na stromość zbocza, ale skorzystać można z wycieczki z przewodnikiem.
Miejscem być może mniej znanym jest pustynia Wadi Rum w Jordanii, znana również jako Dolina Księżyca. To właśnie obserwacja nocnego nieba jest jedną z największych atrakcji Wadi Rum. Ponadto wciąż można znaleźć tu petroglify, inskrypcje i inne ślady ludzkiej historii na pustyni, która sięga aż czasów prehistorycznych.
Na koniec warto wspomnieć o kierunku, który może wydawać się typowo wakacyjnym, jednak zdecydowania wyróżnia się na tle innych tropikalnych miejsc. Zanzibar to autonomiczna część Tanzanii. Wyspa ta zyskuje coraz większą popularność wśród turystów, ale wciąż znajduje się tu wiele obszarów, które wydają się być nienaruszone ludzką obecnością. Krystalicznie czysta woda skrywa rafy koralowe, pomiędzy którymi pływają delfiny. Na lądzie z kolei znajdziemy ciekawą roślinność i lokalne gatunki zwierząt.