• Link został skopiowany

Przyszłość Radia Maryja stoi pod znakiem zapytania. Ojciec Rydzyk nawołuje. "Proszę o modlitwę"

W środę 3 kwietnia 2024 roku sygnał katolickiego Radia Maryja został zakłócony. W wyniku tej sytuacji radiostacja otrzymała nową częstotliwość satelitarną. Zapewnienia, że obecny obszar nadawania jest bezpieczniejszy, nie uspokoiły dyrektora radia, który zwraca uwagę słuchaczom. Uważa, że nie należy lekceważyć minionych wydarzeń.
Tadeusz Rydzyk
Fot. Krzysztof Szatkowski / Agencja Wyborcza.pl

W jednym z naszych poprzednich artykułów opisywaliśmy sytuację związaną ze zniknięciem satelitarnego połączenia Radia Maryja. Jak się okazuje, historia związana z problemami nadawczymi jeszcze się nie zakończyła. Od piątku 5 kwietnia 2024 roku katolickie radio ojca Rydzyka posiada nową częstotliwość satelitarną. Centrum Satelitarne, odpowiadające za wspieranie decyzyjności procesów we Wspólnej Polityce Zagranicznej i Bezpieczeństwa UE, poinformowało, że obecny obszar częstotliwości, na której aktualnie działa Radio Maryja, jest bardzo bezpieczne. Ojciec Tadeusz Rydzyk nie podziela ich entuzjazmu.

Zobacz wideo Toruń. Wysadzenie pocisku z budowy II linii metra

Radio Maryja - częstotliwość. "Wszystko można zniszczyć w jeden moment"

Przyczyny zakłóceń sygnału wciąż są nieznane.

Problem minął, ale może się powtórzyć

- powiedział założyciel radia, o. Tadeusz Rydzyk.

Dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich - Jolanta Hajdasz - zwraca uwagę na specyfikę sytuacji związanej z zakłóceniem. W komentarzu dla Radia Maryja tłumaczy:

W przypadku zwykłej awarii technicznej bardzo szybko ktoś by się do niej przyznał, byłoby wiadomo, co się stało. (…) To jest bardzo poważny incydent wymagający reakcji i wyjaśnienia, bo pokazuje, że komuś nie odpowiada to, co nadaje Radio Maryja

W związku z powyższym niepokój wśród działaczy radia zaczął narastać. Założyciel postanowił skierować się do słuchaczy:

Wszystko można zniszczyć w jeden moment. Obserwujcie, czy Radio Maryja dalej istnieje. (…) Proszę o modlitwę i o czuwanie. Nie lekceważmy sobie tego. Radio Maryja też może zamilknąć

Radio Maryja funkcjonuje od 32 lat. Teraz martwi się o swoją przyszłość. Czy ktoś zamierza zlikwidować rozgłośnię?

Radia katolickie w Polsce. "Mamy prawo, władzę i moc do tego, żeby funkcjonować w przestrzeni publicznej"

Każdy rejon polski posiada własne radio katolickie, które w głównej mierze zajmuje się wydarzeniami związanymi z okolicami nadawania. Radio Maryja jest ogólnopolską stacją. Na antenie rozgłośni są poruszane kwestie nie tylko związane z kościołem, ale także dotyczące naszego kraju, środowiska czy też sposobów wychowywania dzieci i funkcjonowania rodziny. Jak twierdzi profesor Zbigniew Krysiak z Instytutu Myśli Schumana:

Radio Maryja i Telewizja Trwam odgrywają kluczową rolę w pokazywaniu tego, czego nie pokazują różne media w Europie

- podano na stronie Radia Maryja.

Sprawa związana z zakłóceniami jest wciąż nierozwikłana, a spekulacji pojawia się coraz więcej. Katolicy -  w obawie, że zostaną odcięci od informacji przekazywanych przez radio ojca Rydzyka - nie ustają w modlitwach.

Więcej o:

Komentarze (3)

Przyszłość Radia Maryja stoi pod znakiem zapytania. Ojciec Rydzyk nawołuje. "Proszę o modlitwę"

bulbulator333
rok temu
Prywatna stscja radiowa i telewizyjna ma być utrzymywana z prywatnych pieniędzy. PiS przez 8 lat zdefraudowal na rzec RM i tv trwam dziesiątki milionów złotych z naszych podatków. Teraz nawet pół grosza. Szczuli 8 lat.
jesiotrr
rok temu
Odebrać pieniądze zawłaszczone wraz z narodowymi socjalistami z PiS
wolf01
rok temu
Nikt nie będzie tęsknił za tą szczujnią na usługach katobolszewikow z PiSS
Zgłoś komentarz

Czy masz pewność, że ten post narusza regulamin?

Wystąpił błąd, spróbuj ponownie za chwilę
Dziękujemy za zgłoszenie

Komentarz został zgłoszony do moderacji

Nadaj nick

Nazwa użytkownika (nick) jest wymagana do oceniania, komentowania oraz korzystania z forum.

Wpisz swój nick
Wystąpił błąd, spróbuj ponownie za chwilę

Użyj od 3 do 30 znaków. Nie używaj polskich znaków, wielkich liter i spacji. Możesz użyć znaków - . _ (minus, kropka, podkreślenie).