W maju zafunduj swojemu ogrodowi porządny lifting. Te dodatki sprawią, że sąsiedzi padną z zazdrości

Ogród to magiczne miejsce, które z początkiem wiosny budzi się do życia. Słoneczne majowe dni wydają się zatem idealnym momentem na przeprowadzenie zmian w jego aranżacji. Co sprawi, że będzie wyglądał nieziemsko, a sąsiedzi zza płotu zerkną z zazdrością? Wystarczy zastosować te cztery triki.

Wiosenne kawki i herbatki w ogrodzie rozpoczynają nasze poranki i nastrajają na dalszy dzień. Ogród to miejsce, w którym chcemy się zrelaksować po ciężkim dniu w pracy, wyprawić grilla z przyjaciółmi lub uprawiać swoje ulubione owoce, warzywa i kwiaty. Taką przestrzeń warto raz na rok porządnie odnowić. Jak się do tego zabrać? Poznaj kilka trików na renowację ogrodu.

Zobacz wideo Za oknami czuć wiosnę! Pszczoły i kwiaty budzą się do życia

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Ogród marzeń na wiosnę. Dzięki temu będzie wyglądał jak z bajki

Wiosenne porządki w ogrodzie nie muszą kojarzyć się jedynie wyrywaniem chwastów. Takie czynności warto przeobrazić sobie w coś miłego, coś, co później przyniesie niesamowite efekty. Renowację ogrodu warto rozpocząć od posprzątania. Śmieci, jesienne liście czy stare konewki wyrzuć lub schowaj w inne miejsce. Kolejnym krokiem są dodatki, które grają bardzo istotną rolę w aranżacji wszystkich przestrzeni, także tych pozornie poza domem. Świetnym pomysłem na urozmaicenie zieleni jest wstawienie małej fontanny, której szum wody będzie czymś niesamowicie przyjemnym dla ucha. Fontannę do ogródka możesz zakupić w różnych sklepach ogrodniczych lub budowlanych.  

Jak przygotować ogród na wiosnę i lato? Te elementy nadadzą mu uroku

Lifting ogrodu ma za zadanie odnowić naszą zewnętrzną przestrzeń przy domu i ożywić ją tak, aby poranne i wieczorne wyjścia do tego miejsca były czymś przyjemnym. Jeśli chcesz, aby twój domowy zagajnik zyskał nieco bajecznego i uroczego klimatu, warto zadbać o małe szczegóły, takie jak przyozdobienie płotu. To właśnie przez niego wchodzimy na teren ogrodu, wpuszczamy nim gości i to on całego go otacza. Ogrodzenie możesz ozdobić kwiatami lub pomalować kolorowymi farbami. Jeśli masz przy ogrodzie skrzynkę pocztową, ją również w związku z wiosną i zbliżającym się latem warto ozdobić żywymi roślinami lub innymi kolorowymi elementami. Jeśli twój ogród zdobią już kwiaty, pamiętaj, że z nadejściem upałów należy pamiętać o regularnym podlewaniu. Właśnie dlatego warto zainwestować w zraszacz automatyczny lub wąż do wody. 

Może Cię zainteresować:
- Nie śpiesz się z wystawianiem pelargonii na balkon. Poczekaj do tej daty, bo inaczej zmarzną.
- Jak pozbyć się przędziorków? Moja babcia podpowiedziała, jak wytępić te szkodniki na dobre.
- Najpiękniejsze kwiaty na słoneczny balkon. Te rośliny będą się doskonale czuły w pełnym słońcu.

Więcej o: