Olejek herbaciany powstaje w procesie destylacji liści australijskiej rośliny o nazwie Melaleuca alternifolia. Dzięki właściwościom antybakteryjnym, przeciwgrzybiczym i przeciwwirusowym skutecznie leczy trądzik, zapalenie skóry, a nawet wszawicę. Olejek herbaciany stosowany na paznokcie pomaga w leczeniu grzybicy, wizualnie poprawia też wygląd płytki i skórek dookoła, ale lista korzyści jest znacznie dłuższa.
Właściwości olejku herbacianego czynią z tego naturalnego produktu idealny dodatek zarówno do apteczki, jak i kosmetyczki. W dalszej części tekstu wyjaśniamy dokładniej jego zastosowanie.
Nowoczesne produkty umożliwiają wykonanie profesjonalnego manicure w domowym zaciszu. Olejek herbaciany dzięki właściwościom antybakteryjnym pomoże wnieść domowy salon piękności na wyższy poziom. Olejkiem herbacianym warto przecierać nie tylko płytki paznokci i skórki, ale też zestaw do manicure.
Regularne stosowanie olejku herbacianego może być bardzo korzystne dla naszych paznokci. Ten wszechstronny kosmetyk przede wszystkim wzmacnia paznokcie (stają się mniej podatne na łamanie i rozdwajanie) i sprawia, że są zdrowsze i bardziej błyszczące. Olejek herbaciany zmiękcza skórki paznokci, a tym samym zapobiega ich zadzieraniu. Dzięki wspomnianym już właściwościom przeciwgrzybiczym i antybakteryjnym olejek zapobiega różnym infekcjom oraz wspomaga ich zwalczanie.
A jak stosować olejek z drzewa herbacianego na paznokcie? Wystarczy dwa razy w tygodniu wetrzeć kilka kropel w płytki paznokci lub dodać olejek herbaciany do kremu do rąk.
Cera trądzikowa wymaga wyjątkowej uwagi. Silne kosmetyki antybakteryjne mogą tylko nasilić stany zapalne. Olejek herbaciany stosowany miejscowo nie tylko złagodzi objawy, ale też zmniejszy obrzęk.
Olejek z drzewa herbacianego pomoże zwalczyć łupież i oczyścić skalp, a ponadto zapobieże nadmiernemu przetłuszczaniu się skóry głowy. Dzięki właściwościom antybakteryjnym i antygrzybiczym olejek herbaciany wspiera też wzrost włosów.
Osoby, które regularnie ćwiczą, mogą być narażone na schorzenie określane jako stopa sportowca. W praktyce oznacza to problemy z grzybicą. Regularne stosowanie olejku na skórę znacznie poprawia jej stan i wspomaga leczenie.
W poszukiwaniu naturalnego antidotum na reakcje skórne warto sięgnąć po olejek herbaciany, który pomaga na kontaktowe zapalenie skóry. Z drugiej strony należy pamiętać o tym, że sam olejek także może wywołać alergię.
Olejek z drzewa herbacianego przyniesie też ulgę w przypadku ciemieniuchy u niemowląt oraz umiarkowanego łupieżu u dorosłych. Wystarczy dodać kilka kropel do szamponu i używać 4 razy w tygodniu.
Gdzie kupić olejek z drzewa herbacianego i ile kosztuje? Produkt można łatwo znaleźć w drogeriach, aptekach, sklepach ekologicznych i większych supermarketach. Cena za 10 ml olejku to zwykle od 8 zł w górę.