To dlatego widelec do ciast ma jedno chudsze wycięcie. Mało kto wie, do czego służy

Na co dzień korzystamy zazwyczaj z klasycznych sztućców - łyżki, widelca czy noża. Gdy jemy deser jednak, przy talerzyku położony jest specjalny widelec do ciast, który nieco różni się od tego klasycznego. Do czego służy wycięcie przy widelcu do tortów? Okazuje się, że jest bardzo przydatne.

Zastawa kojarzy się nam z talerzami, sztućcami i innymi naczyniami, które są niezbędne podczas spożywania posiłków. Niewiele osób wie, jak używać jej pewnych elementów i do czego konkretnie służą. Najczęściej problem ten pojawia się podczas spożywania ciast, kiedy to mamy użyć do tego specjalnego widelca, który nieco różni się wyglądem od tego klasycznego. Jak prawidłowo używać widelca do ciast? Chude wycięcie nie znalazło się tam bez powodu. 

Zobacz wideo Sztućce czyste i lśniące jak nowe? Mamy trzy sposoby

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dlaczego widelec do ciast ma jedno chudsze ostrze? To ma za zadanie ułatwić nam jedzenie

Widelec do ciast na pierwszy rzut oka nie wydaje się być inny od klasycznego - jest po prostu mniejszy. Jednak gdy przyjrzymy mu się dłuższą chwilę, można zauważyć, że ma on jedno ostrze jakoby ucięte. Zabieg ten ma za zadanie pomóc nam podczas spożywania danego deseru - wcale nie jest to dekoracja, jak spora część osób błędnie myśli. Dzięki wyszczerbieniu łatwiej jest nam ukroić kawałek ciasta, bez konieczności użycia noża. Dodatkowo nie musisz się martwić o bałagan na stole, który może się pojawić, gdy używasz łyżeczki czy zwykłego widelca do jedzenia ciast. Oczywiście spożycie deserów takim widelcem nie jest konieczne, jednak jest z pewnością o wiele łatwiejsze i precyzyjne. Najczęściej tego typu sztućce można spotkać w hotelach, restauracjach i cukierniach. Co ciekawe, niektóre widelce skrywają jeszcze jedną ciekawostkę, a o czym mowa? Sprawdź, czy twoje również posiadają ten napis.

Liczby na widelcach to nie przypadek. Oto co oznaczają

Jeśli posiadasz w swojej domowej zastawie złote lub srebrne widelce, na ich tyle możesz zauważyć liczby, które nie pojawiały się tam przypadkowo. Oznaczają one ilość użytego srebra czy złota podczas produkcji. Jeśli widzisz np. napis EPNS 100, znaczy to, że sztuciec został wykonany z galwanicznie niklowanego srebra, a liczba 100 mówi nam o tym, że 100 procent powierzchni zostało nim pokryte. Jeśli natomiast na sztućcach znajduje się liczba 925, oznacza to, że zostały one wykonane ze srebra, gdzie 92,5% to czyste srebro, a 7,5% to inne metale. Teraz już wiesz, co oznaczają wcześniej zagadkowe napisy na sztućcach.

Więcej o:
Copyright © Agora SA