Co oznaczają symbole znaków zodiaku? [Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec, Wodnik, Ryby]

Czy wiesz, co oznaczają symbole znaków zodiaku? Oprócz znaku zodiaku warto zgłębić także znaczenie obrazu, który go reprezentuje. To nie przypadek, że Ryby występują w parze, a Strzelec patrzy dumnie w przestrzeń.

Symbole znaków zodiaku - Baran

Baran ma srogą minę oraz rogi, na świat patrzy nieufnie, jest często uparty. Lubi być blisko natury, dlatego dzierży małą roślinę, która dodatkowo mówi nam o tym, że jest to znak ziemi. Zakręcone rogi symbolizują energię, ten bardzo żywotny znak ma w sobie dużo radości i silną wolę. 

Zobacz wideo Skąd się wzięliśmy? Czy jesteśmy sami? Webb rusza szukać odpowiedzi

Co oznaczają symbole znaków zodiaku? Byk 

Byk i jego symbole znaku zodiaku tworzą hedonistyczną i idealną historię. Mocna głowa oraz okrąg oznaczają dojrzały owoc, półokrągły kielich i idealną elipsę, która podkreśla zamiłowanie tego znaku do luksusu. Byk ponad wszystko ceni spokój i harmonię. 

Znaki zodiaku symbole graficzne - Bliźnięta 

Znaki zodiaku zawsze posiadają jakieś symbole graficzne. Na początku w przypadku Bliźniąt zwracamy uwagę na rzymską dwójkę, która symbolizuje dwoistość tego znaku i to w podwójnym wydaniu. Cztery linie: po dwie na pion i poziom odnoszą się do słynnych bliźniąt Remusa i Romulusa oraz Kastora i Polluksa. Bliźnięta odzwierciedlają czystą symetrię. 

Co oznaczają symbole znaków zodiaku? Rak 

Co oznaczają symbole znaków zodiaku? Rak łączy w sobie energię yin i yang, idealną harmonię bez potrzeby wprowadzania jakichkolwiek zmian. Co jeszcze można powiedzieć na temat Raka? Dwa koła symbolizują matczyną opiekę, kobiecą energię, która chroni Raka w swoim łonie przed światem zewnętrznym. 

Znaki zodiaku - symbole. Lew 

Od symbolu Lwa w formie wygiętej niczym grzbiet linii płynie niezwykła siła i władcza energia. Co jeszcze można wyczytać ze znaku króla dżungli? Niektórzy widzą w nim słońce, które jest centrum wszystkiego, dokładnie tak jak serce w organizmie. Symbol Lwa porównywany jest też do aorty, która zarządza całym organizmem. 

Zodiakalne symbole - Panna 

Znak, który patronuje medycynie i farmacji, okrągła forma reprezentuje kobiecy pierwiastek z wyraźnie zaznaczoną literą M, która odnosi się do Merkurego. Kłos odnosi się do żniw, którymi przewodniczy właśnie Panna. 

Co mówią zodiakalne symbole? Waga 

Waga pokazuje połowę słońca, które właśnie chyli się ku zachodowi. Niektórzy widzą w tym znaku także Omegę, która symbolizuje definitywny koniec, o którym zdecyduje ilość szczęścia na szali. 

Symbole znaków zodiaku - Skorpion 

Linie w symbolu Skorpiona, które upadają i wnoszą się do góry, reprezentują symbol życia, śmierci i znów narodzin. Niektórzy widzą w nim też węża, który jest niezwykle pamiętliwy i tylko czeka, aż będzie mógł zaatakować. 

Zodiakalny symbol - Strzelec 

Strzelec kieruje łuk w niebo i patrzy poza horyzont. Wyznacza w ten sposób sobie kolejne cele, które dla innych są nieuchwytne. Pół centaur, pół koń łączy w sobie intelekt i duchowość. Ceni sport i jest wiecznie gotów na kolejne życiowe zawody. 

Co mówi symbolika Koziorożca? 

Obecne V symbolizuje zwycięstwo, triumf godności i zaszczyty. Kolejna interpretacja dotyczy kozła, który pewnego dnia wyszedł z wody, ale został mu rybi ogon. To znak, że Koziorożec nie potrzebuje zbyt wiele do życia i szybko adaptuje się do nowych warunków.    

Symbole znaków zodiaku - Wodnik 

W znaku Wodnika dostrzec można wiatr lub fale, to znak, że osoby, które w swoim zodiaku mają Wodnika, są w ciągłym ruchu i żyją na najwyższych obrotach. Niektórzy w znaku Wodnika widzą też parę węży: mądrość i oświecenie. 

Symbolika zodiakalnych Ryb

Ostatni znak ma dwie natury, Ryby, które płyną w przeciwnych kierunkach, odnoszą się do półkul mózgowych, to spotkanie świadomości z podświadomością. W wolnym tłumaczeniu Ryby żyją w dwóch równoległych światach.  

Zobacz też: Trzy znaki zodiaku, które są wampirami energetycznymi - na kogo lepiej uważać?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.