Takiej muzyki słuchają gwiazdy. Będziecie zaskoczeni tym, co nuci Wieniawa, Łozo czy Podsiadło

Zastanawialiście się kiedyś, jakiej muzyki słuchają wasze ulubione gwiazdy? Okazuje się, że niektórzy piosenkarze nucą zupełnie coś innego, niż sami nagrywają. Sprawdź, czy masz podobny gust do Julii Wieniawy, Dawida Podsiadło czy może do Wojciecha Łozowskiego.

Niektórzy artyści lubią dzielić się swoim prywatnym życiem, gustem, zainteresowaniami  czy właśnie ulubionymi piosenkami. To, co najbardziej zaskakuje to fakt, że często wokaliści i wokalistki słuchają zupełnie innego rodzaju muzyki niż ten, który nagrywają. Sprawdź, co nucą pod nosem polskie gwiazdy.

Zobacz wideo Bracia Golec pomogą dzieciom w rozwinięciu kariery muzycznej. "Mają od małego syndrom naszego nazwiska"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jakiej muzyki słucha Dawid Podsiadło, a jakiej Wojciech Łozowski? Mają zupełnie inne podejście

Dawid Podsiadło to polski wokalista, grający indie pop, który zdobył popularność w 2012 roku, zwyciężając w finale drugiej edycji programu telewizyjnego "X Factor". Wojciech Łozowski, nagrywający muzykę hip-hop i soul pod pseudonimem "Łozo" wybił się z kolei jako lider zespołu Afromental. Choć oboje są popularni i chętnie zapraszani na festiwale i różne uroczystości, to ich podejście do słuchanej muzyki jest zupełnie inne. Dawid słucha zarówno polskich, jak i zagranicznych gwiazd. Choć sam tworzy głównie pop, to jego ulubioną muzyką są raczej cięższe brzmienia. Wśród ulubionych piosenek Podsiadło znajdziemy "Sweet Child O’ Mine" zespołu Guns N’ Roses, energiczne "Song2" grupy Blur, czy nieco bardziej romantyczne, ale wciąż rockowe "Run To You" Bryana Adamsa. Nie brak jednak na jego playliście łagodniejszych kawałków. Dawid chętnie słucha Katie Meluy, Billie Eilish czy naszej rodzimej Sanah. Łozo z kolei jest jego przeciwieństwem, gdyż słucha dokładnie tego samego rodzaju muzyki co ta, którą tworzy. Co więcej, jego wybory zdają się być niecodzienne. Łozowski wyznał, że słucha przede wszystkim polskiego soulu i hip-hopu, wskazując wśród ulubionych Mięthe, Otsochodzi czy Sobla.

Julia Wieniawa także pochwaliła się listą ulubionych piosenek. Ma gust?

Oprócz aktorstwa Julia Wieniawa profesjonalnie zajmuje się także muzyką. 24-letnia celebrytka ma już za sobą debiutancką płytę"Omamy" wydaną w 2022 roku. Brała również udział we współpracach z Dawidem Kwiatkowskim oraz Zeppy Zepem, nagrywając pojedyncze utwory. Artystka jakiś czas temu udostępniła na swoim InstaStory listę piosenek, których słucha na co dzień. Co ciekawe, znalazł się na niej wspomniany wyżej Dawid Podsiadło. Wokalistka lubi przede wszystkim polską muzykę oraz zagraniczny pop. Nie stroni od słuchania raperów, takich jak Taco Hemingway, ale sięga także po Kaśkę Sochacką. Julia Wieniawa jest także ogromną fanką Ariany Grande, Miley Cyrus i Billie Eilish, które zna niemal każdy, kto słucha szeroko pojętej muzyki popularnej. Jak jednak sama wyznawała nie raz w wywiadach, najbardziej inspiruje ją polska alternatywa, a w jej sercu zawsze będzie gościć The Dumplings i Bovska.

Więcej o:
Copyright © Agora SA