Jak nakładać rozświetlacz, aby uniknąć efektu przerysowania i zachować subtelność makijażu?

Jak nakładać rozświetlacz, aby twarz zyskała promienny wygląd przy jednoczesnym zachowaniu umiaru i subtelności? Zrobienie pięknego makijażu z wykorzystaniem rozświetlacza to nie lada wyczyn i wiele osób rezygnuje z użycia kosmetyku w obawie, że zrobi to nieumiejętnie i twarz będzie rozświetlona nad wyraz. Co zrobić, aby uniknąć takiego efektu?

Rozświetlacz: jak nakładać i czy jest to kosmetyk odpowiedni dla każdej kobiety? 

Jak nakładać rozświetlacz? Jak stosować kosmetyk, by nadać twarzy świeży i promienny wygląd? Rozświetlacz wykorzystywany jest do konturowania twarzy oraz podkreślenia jej atutów. Zasadą jest, aby nakładać rozświetlacz na te partie twarzy, które chcesz uwydatnić i podkreślić. Rolą rozświetlacza jest nadanie twarzy subtelnego efektu glow. Plasujący się w czołówce trendów makijażowych ostatnich lat, efekt glow, to nic innego, jak dążenie do nadania skórze zdrowego i promienistego wyglądu. Rozświetlacz jest idealnym kosmetykiem zapewniającym taki efekt, ponieważ złożony jest z milionów drobinek, które odbijają światło i dzięki temu sprawiają, że twarz zyskuje świeży i młodzieńczy wygląd.

Czy rozświetlacz do twarzy to kosmetyk, który sprawdzi się do każdego rodzaju cery? Okazuje się, że tak i nie powinny się go obawiać kobiety, które borykają się z problemem świecącej, bądź przetłuszczającej się skóry. Kluczem jest dobór odpowiedniego kosmetyku i nakładanie do w umiejętny sposób. Zacznijmy od przeglądu rodzajów rozświetlaczy dostępnych w drogeriach. 

rozświetlaczrozświetlacz pixabay

Gdzie nakładamy rozświetlacz i jak odbywa się jego aplikacja? 

Tym, gdzie nakładamy rozświetlacz, zajmiemy się nieco później. Na początek sprawdźmy, jakie rodzaje rozświetlaczy możemy spotkać w drogeriach. Jest ich całkiem sporo, a konsystencja każdego z nich determinuje sposób właściwego używania kosmetyku. Jakie rozświetlacze znajdziemy na półkach sklepowych? 

  • rozświetlacz w płynie — najwygodniejszy sposób aplikacji to nałożenie kilku kropel kosmetyku na opuszki palców i delikatne wklepywanie go w wybrane partie twarzy
  • rozświetlacz w kamieniu — aplikacja tego rodzaju rozświetlacza powinna odbywać się przy użyciu pędzelka z odpowiednio miękkim włosiem
  • rozświetlacz w sztyfcie — nakładany jest bezpośrednio na twarz, bez potrzeby użycia do tego dodatkowych akcesoriów
  • rozświetlacz w kremie — aplikacja kosmetyku jest bardzo prosta — wystarczy niewielką jego ilość nałożyć na opuszki palców i delikatnie wklepać w miejsca, które chcesz podkreślić 
  • rozświetlacz sypki — aby go odpowiednio nałożyć, wsyp niewielką ilość produktu do wieczka, a następnie nakładaj na twarz za pomocą pędzelka.
Zobacz wideo Jak wybrać i nałożyć rozświetlacz?

Gdzie nakładać rozświetlacz? 

O tym, gdzie nakładać rozświetlacz decyduje to, które miejsce na twarzy chcesz podkreślić i nadać mu blasku. Rozświetlacz odgrywa bardzo dużą rolę w technice konturowania twarzy, ponieważ przy jego umiejętnym nałożeniu, możesz nawet skorygować kształt twarzy. Gdzie nakładać rozświetlacz? Oto miejsca, które najczęściej są wybierane do aplikacji kosmetyku:

  • łuk brwiowy — nałożenie rozświetlacza w to miejsce sprawia, że wizualnie uniesiemy brwi i powiększymy oko
  • wewnętrzne kąciki oka — dzięki takiej aplikacji nie tylko uzyskamy efekt powiększonego oka, ale będziemy także w stanie zatuszować zmęczenie
  • kości policzkowe — nałożenie rozświetlacza na kości policzkowe daje gwarancję wysmuklenia twarzy oraz pomoże w ukryciu przebarwień, które często występują w tym obrębie twarzy.

Rozświetlacz: gdzie nakładać w celu wyszczuplenia twarzy i ukrycia jej mankamentów? 

Wymienione wyżej partie twarzy to najczęstsze, ale nie jedyne miejsca, gdzie możemy aplikować rozświetlacz. Gdzie nakładać kosmetyk, jeżeli chcemy ukryć pewne mankamenty twarzy? Konturowanie twarzy przy użyciu odpowiednich kosmetyków pozwala na uzyskanie efektu wielowymiarowości, a także pozwala na ukrycie tego, co wywołuje u nas kompleksy. Jeżeli zależy Ci na optycznym wyszczupleniu nosa, to rozświetlacz nadaje się do tego idealnie. Nałożenie niewielkiej ilości kosmetyku na czubek nosa sprawi, że twarz stanie się smuklejsza i odmieniona. Jeżeli Twoim problemem są wąskie usta, to możesz zaaplikować rozświetlacz w miejsce znajdujące się między nosem a górną wargą, czyli tzw. na łuk Kupidyna. Dzięki temu usta będą wydawały się pełniejsze i większe. W tym przypadku niezwykle ważna jest umiejętna aplikacja kosmetyku, ponieważ w przeciwnym razie możemy uzyskać niepożądany efekt mokrej skóry w tym miejscu. Optyczne powiększenie ust zagwarantuje także nałożenie niewielkiej ilości kosmetyku na brodę. 

Zobacz też: Dolphin skin to makijaż, w którym rozświetlacz gra główną rolę. Skóra wygląda świeżo, lekko i naturalnie

Więcej o:
Copyright © Agora SA