Choć koniec wakacji zbliża się wielkimi krokami, to niektórzy wolą podróżować we wrześniu albo i później. Zaletą takiego rozwiązania są na pewno mniejsze tłumy turystów. Wypróbować też można uruchomioną niedawno bezpłatną usługę Fast Track na Lotnisku Chopina w Warszawie. Co prawda nie wszyscy z niej skorzystają, ale upoważnione osoby muszą tylko okazać dokument potwierdzający ich wiek.
Fast Track nie jest nową usługą na polskich lotniskach, a spotkać się z nią można nie tylko w Warszawie. Fast Track - Szybkie przejście umożliwia podróżnym znacznie szybsze przejście do kontroli bezpieczeństwa, dzięki czemu oszczędzają czas i oczywiście unikają czekania w kolejce. Zazwyczaj za taką usługę trzeba dodatkowo zapłacić, jednak Lotnisko Chopina stwierdziło, że jedna grupa pasażerów powinna mieć do niej darmowy dostęp. Chodzi o seniorów, którzy ukończyli lub ukończą w tym roku 70 lat. Zmianę tę wprowadzono od 20 sierpnia 2024 roku.
Z uwagi na rosnący ruch na naszym lotnisku zdarza się, że czas oczekiwania na dojście do kontroli bezpieczeństwa jest wydłużony. Zdajemy sobie sprawę, że dla osób starszych może być to sporą niedogodnością i trudem. Dlatego, by poprawić ich komfort, zdecydowaliśmy się bezpłatnie udostępnić usługę Fast Track osobom powyżej 70 roku życia. Mamy nadzieję, że dzięki temu dla seniorów przejście przez nasze lotnisko stanie się łatwiejsze i bezproblemowe
- mówi Adam Sanocki, członek zarządu PPL S.A, cytowana w komunikacie na oficjalnej stronie warszawskiego portu. Aby skorzystać z nieodpłatnego przejścia, wystarczy okazać dowód osobisty lub paszport. Warto dodać, że bezpłatny Fast Track dotyczy również dzieci do ukończenia 13. roku życia, które towarzyszą w podróży lotniczej posiadaczowi tejże usługi. W stołecznym porcie ścieżka szybszego przejścia znajduje się w dwóch lokalizacjach: w strefie B terminala, tuż obok restauracji Johnny Rockets, oraz w strefie E w pobliżu stanowisk odpraw PLL LOT. Osoby, które nie osiągnęły jeszcze 70. roku życia, usługę Fast Track mogą wykupić na trzy sposoby: online, w dwóch kioskach samoobsługowych na lotnisku i podczas zakupu biletu na rejs. Więcej informacji znajdziemy pod tym linkiem. Zmiany związane z szybkim przejściem nie są jednak jedynymi wprowadzonymi w ostatnim czasie.
Drugim ważnym udogodnieniem wprowadzonym na lotnisku przy ulicy Żwirki i Wigury jest pokój wyciszenia, który został udostępniony pasażerom już w lipcu. Miejsce to zostało wydzielone na poziomie 300 terminala, rzadziej użytkowanego przez pasażerów. W pomieszczeniu znajdziemy wygodną pufę i miękką wykładzinę, a także neutralne plakaty i klimatyczne oświetlenie. Stworzono je z myślą o pasażerach, którzy źle znoszą przebywanie w tłumie i hałasie. Stres przed podróżą samolotem towarzyszy wielu osobom, zwłaszcza jest to ich pierwszy lot. Pokój wyciszenia może zatem sprawić, że to doświadczenie będzie bardziej znośne. Z niższych poziomów dostaniemy się tu windą lub schodami ruchowymi. Tuż obok niego znajdują się toalety, a pomieszczenie jest dostępne codziennie przez całą dobę.
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.