Moja babcia zawsze wrzuca to do pralki. Dzięki temu pozbyła się uporczywego problemu

Naelektryzowane ubrania to prawdziwy koszmar. Na szczęście moja babcia pokazała mi pewien genialny trik. Uporczywy problem zniknął na dobre, a ubrania stały się dodatkowo znacznie bardziej miękkie. Co więcej, zdradziła mi sposób, dzięki któremu pranie pięknie pachnie.

Elektryzowanie się ubrań po wyjęciu ich z pralki to dość częsty problem. Jeśli dotyczy również ciebie, mamy pewien trik, który z pewnością ci pomoże. Wystarczy sięgnąć po folię aluminiową. 

Zobacz wideo Dwa sposoby na zawsze miękkie ręczniki

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Twoje ubrania się elektryzują? Dorzuć do prania folię aluminiową

Jeśli twoje ubrania często po wyjęciu z pralki się elektryzują, mamy na to pewien trik. Wystarczy dorzucić do prania kulkę folii aluminiowej. W jaki sposób należy wykonać ten trik? Dorzuć do prania trzy niewielkie kulki folii aluminiowej. Od razu zobaczysz różnicę. Ubrania błyskawicznie przestaną się elektryzować. Co więcej, folii możesz używać nawet przez sześć miesięcy. Dzięki niej nie będzie też potrzebować już żadnych płynów zmiękczających tkaniny.

Warto poznać także sposób na pozbycie się sierści z ubrań. Nie zawsze chce ona zejść z materiału po praniu. W jaki sposób można sobie z tym poradzić? Wystarczy jedna nawilżona chusteczka. Oprócz folii aluminiowej warto także dorzucić ją do bębna, jeśli posiadasz zwierzaki. Już po jednym praniu zobaczysz różnicę. Sierść powinna błyskawicznie zniknąć z materiału. 

Poznaj także trik na samodzielne przygotowanie ściereczek zapachowych. Ubrania będą pięknie pachnieć

W ostatnim czasie popularne stały się ściereczki zapachowe, które dorzuca się do bębna pralki. Dzięki nim pranie staje się pachnące oraz miękkie. Nie musisz ich jednak wcale kupować. Możesz taką ściereczkę przygotować samodzielnie. Instrukcja jest naprawdę prosta, a produkty, które będą ci potrzebne, nie przerażają ceną. 

  1. Przygotuj płyn zmiękczający, szklany lub plastikowy pojemnik i kilka ściereczek, najlepiej gąbczastych.
  2. Potnij ściereczki na cztery równe części. 
  3. Następnie do pojemnika wlej 3 miarki płynu do płukania. 
  4. W kolejnym kroku dodaj 3 miarki wody. 
  5. Teraz dorzuć do pojemnika wcześniej pocięte ściereczki. 
  6. Następnie zamknij pojemnik i odstaw do późniejszego wykorzystania. 
  7. W kolejnym kroku dorzuć jedną ze ściereczek do bębna pralki i puść program z praniem. 

Dzięki temu ubrania będą pięknie pachnieć i przestaną być szorstkie. Co więcej, takich ściereczek możesz używać nawet kilka razy.

Więcej o: