Dzięki temu chwasty nie pojawią się między twoim truskawkami. Zrób to, a owoców będzie w bród

Chwasty pojawiające się na grządkach to prawdziwy koszmar. Możesz się jednak przed nimi uchronić. Jeśli nie chcesz, aby obok twoich truskawek wyrastały chwasty, to koniecznie zastosuj jeden z tych trików. Dzięki nim między twoimi truskawkami nie pojawi się ani jeden chwast.

Chwasty potrafią być prawdziwym utrapieniem. Z pewnością nie raz znacznie zmniejszyły twoje zbiory truskawek. Mamy jednak sposób, dzięki któremu uporczywy problem na zawsze zniknie z twojego ogrodu. 

Zobacz wideo Truskawka to tak naprawdę poziomka! I na dodatek... ananasowa

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Oprysk z octu na chwasty nie będzie potrzebny. Wystarczy zastosować ten trik 

Odchwaszczanie powinno się rozpocząć jeszcze przed posadzeniem truskawek oraz pierwszym pojawieniem się niebezpiecznych roślin. Trzeba na początek dokładnie oczyścić zagony. Można to zrobić mechanicznie lub przy pomocy herbicydów. Przede wszystkim przyjrzyj się, jakie dokładnie chwasty występują na przyszłych grządkach. Jeśli są to rośliny jednoroczne, mechaniczne usunięcie w zupełności wystarczy. Komosa biała, psianka czarna czy gwiazdnica pospolita, mogą być usunięte ręcznie przy pewności, że nie pojawią się ponownie. Pamiętaj, że najlepiej zrezygnować z chemikaliów. Zamiast nich możesz zrobić na początek wysiew na przedplon roślin konkurencyjnych wobec chwastów. Zasianie takich przedplonów jak gorczyca, łubin, wyka czy peluszka, może skutecznie zapobiec wyrastaniu niebezpiecznych roślin i zabezpieczy truskawki. Jeśli jednak chwasty pojawiły się, kiedy owoce już znalazły się na grządkach, to warto wypróbować inny sposób.

Jak pozbyć się chwastów z truskawek? Na te rośliny trzeba szczególnie uważać 

Kiedy pojawią się już chwasty najlepiej po prostu mechanicznie je usunąć. Możesz jednak zapobiec ponownemu pojawieniu się tych roślin. Wystarczy zastosować kilka trików.

  • Wyściółkuj glebę pod truskawkami. Ściółka pomoże ograniczyć rozrost chwastów. Ponadto ograniczy to ewentualne choroby grzybowe truskawek. Do ściółkowania najlepiej sprawdzi się słoma.
  • Przed posadzeniem truskawek najlepiej rozłożyć agrowłókninę. Jeśli posadzisz na niej owoce, całkowicie wyeliminujesz ryzyko pojawienia się chwastów.
  • Uważaj na wieloletnie chwasty. Kiedy mechanicznie pozbędziesz się tych jednorocznych, możesz mieć pewność, że więcej się nie pojawią. Inaczej jednak wygląda to w przypadku wieloletnich chwastów. Możliwe, że regularnie będzie trzeba usuwać niebezpieczne rośliny z grządek.
Więcej o:
Copyright © Agora SA