Te rośliny będą wnętrzarskim hitem. Icj kolory dodadzą przestrzeni uroku, a do tego są łatwe w uprawie

Wraz z nowym rokiem witamy nowe trendy nie tylko w modzie, ale również w świecie roślin doniczkowych. Jakie kwiaty będą najpopularniejsze? Ogrodnicy zaczną stawiać na wielobarwność i łatwość w uprawie. Te warto już zakupić.

W ostatnich latach w architekturze i aranżacji wnętrz można było zauważyć pojawienie się minimalistycznego stylu, który utrzymuje się do dziś. Co ciekawe, w tym roku jednak modne stanie się dodawanie do wnętrz odrobiny szaleństwa w postaci kolorowych kwiatów. Oto gatunki, które w kwiaciarniach będą znikały jak świeże bułeczki. 

Zobacz wideo Jak dbać o pelargonie? Przepisy na domowe nawozy

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Te kwiaty warto zakupić w 2024 r. Nadadzą przestrzeni w mieszkaniu i uroku 

Mieszkanie bądź dom to takie miejsca, w których spędzamy większą część wolnego czasu np. po pracy czy szkole. Warto więc zadbać o to, aby przestrzeń tego typu była dla nas niemalże oazą spokoju i dobrego samopoczucia. Jak można tego dokonać? Oczywiście z pomocą przychodzą tutaj rośliny, lecz spokojnie, takie, które sprawdzą się nawet u amatorów i osób, niemających ręki do kwiatów. Które gatunki więc warto zakupić, aby ożywić przestrzeń i nadać jej pozytywnego klimatu? 

Pierwszą propozycją jest kwiat, który z pewnością skradnie serca fanów filmu "Barbie". Mowa o kaladium, która ma piękne różowo-zielone liście. Roślina potrzebuje sporo rozproszonego światła, wysokiej wilgotności powietrza oraz przewiewnego podłoża. Pamiętając o tych aspektach, przetrwa bez problemu. Jeśli nie kaladium, co w zamian? Podpowiadamy.

Kwiaty doniczkowe do domu. Te sprawdzą się idealnie. Są łatwe w uprawie

Kolejną propozycją jest maranta, która zachwyci cię swoimi dużymi liśćmi ozdobionymi regularnym wzorem. Jak należy się z nią obchodzić? Najlepiej donicę postawić w jasnym miejscu, lecz pamiętać przy tym, aby unikać bezpośredniego naświetlenia. Kwiat uwielbia także wilgotne powietrze oraz podłoże o lekko kwaśnym odczynie. 

Dla zapominalskich nada się peperomia, ponieważ jej wymagania są bardzo małe. Podlewamy roślinę tylko wtedy, gdy jej podłoże całkowicie przeschnie, a jeśli zapomnisz o tym przez kilka dni, nic się nie stanie. Jej ciekawa barwa idealnie wpasuje się do każdego pomieszczenia.

Jeśli któraś z wymienionych roślin wpadła ci w oko, ale potrzebujesz więcej propozycji, oto kilka innych kwiatów, które podobnie jak te wyżej, są kolorowe, łatwe w uprawie i modne:

  • Alokazja
  • Szczawnik
  • Begonia
  • Afelandra czworokątna
  • Czermiówka
  • Irezyna herbsta.
Więcej o:
Copyright © Agora SA