Zanim rozgościsz się w hotelu, wykonaj "test wieszaka". Ten prosty i szybki trik może uratować ci życie

Nocując w różnych hotelach, warto zachować szczególną czujność. Przydatne mogą okazać się proste triki, które zwiększą nasze bezpieczeństwo, a może i uratują życie. Wiele kobiet dzieli się w mediach społecznościowych pomysłami, jak zapobiec nieszczęściom. Jednym z nich jest trik z wieszakiem.

Nocując w hotelach, warto mieć na uwadze to, że mogą czyhać na nas pewne niebezpieczeństwa. Zwłaszcza samotnie podróżując, możemy wpaść w kłopoty. Możemy jednak w szybki sposób zapobiec większości nieprzyjemnych sytuacji. W social mediach znajdziemy wiele przydatnych wskazówek. Jedna z nich wymaga użycia wieszaka.

Zobacz wideo Jak wygląda hotel 5-gwiazdkowy w Kolumbii? W Polsce miałby maksymalnie trzy gwiazdki

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zanim rozpakujesz się w hotelu, dokładnie sprawdź wszystkie zakamarki. Przyda się wieszak

Allyah McIntyre jest stewardessą mieszkającą w USA, która często dzieli się swoimi podróżami i karierą na TikToku. Ogromną popularność zdobyła, ujawniając wskazówki, jak zachować bezpieczeństwo podczas pobytu w hotelach. Jednym z ukazanych przez nią trików jest użycie wieszaka do dokładnego sprawdzenia posesji. Zdaniem kobiety zawsze powinniśmy upewnić się, że w wynajmowanym pokoju nikt nie przebywa, zanim rozpakujemy nasze bagaże. Czasem bowiem może się zdarzyć tak, że ukryje się w nim złodziej. Tego typu sytuacje mają miejsce głównie w tańszych, podejrzanych hotelach lub podczas wynajmu u niezweryfikowanych osób prywatnych, ale zdaniem Tiktokerki: czujność nie zaszkodzi. Allayah demonstruje, jak sprawdzić, czy jesteśmy sami, przy użyciu wieszaka. Odgarnia przedmiotem długie hotelowe zasłony, za którymi ktoś mógłby się schować.

Jeśli ktoś tam będzie i spróbuje cię złapać, będzie to wieszak, a nie ty.

- mówi w filmiku. Zdaniem stewardessy takie zachowanie może nawet uratować nam życie.

Hotelowa rutyna stewardessy. O tej rzeczy nigdy nie zapomina

Alyssa w innym swoim materiale pokazuje również, jak zabezpieczyć drzwi. Podczas podróży nie raz zdarzało się, że ktoś chciał w środku nocy wejść do jej mieszkania. Teraz zdradza innym, co zrobić, by zapobiec takiej sytuacji. Przede wszystkim używa specjalnej blokady mechanicznej do zamka. Można ją niedrogo kupić w sklepach internetowych. Dla pewności kładzie również na podłodze klin, który przyblokuje drzwi, jeśli ktoś je otworzy. Kobiety podróżujące samotnie powinny szczególnie zadbać o swoje bezpieczeństwo, a internauci są jej niesamowicie wdzięczni.

Wielu atakujących polega na rutynie i zerowej świadomości. Rób swoje, siostro!
Nie przestawaj nagrywać dla nas tych filmików, dziękujemy za to!
Bardzo przydatne! Jestem mężczyzną i robię to samo.

- czytamy w komentarzach pod materiałem. Alyssa regularnie udostępnia nowe, przydatne porady.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.