Bukiety z kwiaciarni mają konkurencję. Roślinami zaczęła interesować się sztuczna inteligencja

Bukiet pełen kolorowych kwiatów zawsze będzie mile widzianym upominkiem. Z czasem jednak niektóre wydają się być zbyt banalne i oklepane. Na szczęście teraz to już nie musi być problemem. Sztuczna inteligencja stworzy indywidualny bukiet dopasowany do osobowości osoby obdarowywanej.

Wyjątkowy bukiet, który z pewnością zaskoczy twoją drugą połowę, albo najbliższą osobę jest idealnym prezentem. Teraz jednak kwiaciarnie mogą spotkać się ze strony konkurencji. Sztuczna inteligencja już teraz może wygenerować bukiet idealnie dobrany do osoby. Wystarczy tylko odpowiedzieć na kilka pytań. 

Zobacz wideo Proste sztuczki, dzięki którym bukiet tulipanów będzie cieszył oko jeszcze dłużej

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Bukiet idealnie dopasowany do osoby, którą chcemy obdarować. Teraz to możliwe dzięki AI

Kwiaty potrafią wyrażać więcej niż tysiąc słow, co oznacza, że częściej niż rzadziej są idealnym prezentem dla rodziny, przyjaciół czy naszej drugiej połówki. Teraz jednak coraz więcej osób rezygnuje z kupna róż, ponieważ wydają się być zbyt banalne. Podobnie jest w przypadku oklepanych już goździków. Jeśli chcemy, by kwiaty wyrażały, to co chcemy przekazać, warto zwrócić się z prośbą o pomoc do doświadczonego florysty, który pomoże nam złożyć idealny i oryginalny bukiet. Niedawno na rynku pojawiła się aplikacja, który znacznie ułatwi nam skomponowanie idealnego bukietu, który będzie dopasowany na wymiar do osobowości osoby, którą chcemy obdarować. I wcale nie trzeba robić nie wiadomo jak dużo. Wystarczy odpowiedzieć na kilka pytań, a sztuczna inteligencja wygeneruje idealny bukiet. Później zostanie on przygotowany przez profesjonalnych florystów i wysłany pod wskazany przez nas adres. Cały proces odbywa się za pośrednictwem strony internetowej. 

Aplikacja korzysta z modeli Gustawa Junga. W Polsce działa na razie w jednym mieście

Jak donosi portal Genialne, aplikacja bazuje na modelu 12 archetypów osobowości, które zostały opracowane przez wybitnego psychiatrę Gustawa Junga. Według niego każdy z nas reprezentowany jest przez jeden model, wyrażany przez nasz wygląd, charakter oraz zachowanie. Aplikacja dzięki temu komponuje idealny bukiet dla poszczególnych osób. Wystarczy kilka pytań o osobie, którą chcemy obdarować. Aplikacja załączy również proponowaną kolorystykę i gatunki kwiatów, które mogą zostać dodane do zaprojektowanego bukietu. Po opłaceniu zamówienia, projekt zostanie wysłany do lokalnego florysty, a następnie dostarczony pod wskazany na zamówieniu adres. Teraz pozostaje tylko pytanie, czy taka aplikacja już znajduje się na polskim rynku. Okazuje się, że tak. Co więcej, współpracuje nie tylko z klientami indywidualnymi czy biznesowymi, ale też z hotelami, restauracjami czy konsultantami ślubnymi. Niestety jednak nie jest aż tak kolorowo. Na tę chwilę kwiaciarnia obsługująca tę aplikację działa wyłącznie na terenie Warszawy, a dla klientów biznesowych w największych miastach Polski, jak Poznań, Kraków, Wrocław czy Gdańsk. Właściciele platformy pracują jednak nad rozszerzeniem swoją działalność na inne miasta w Polsce i na świecie.

Więcej o: