Liptowski Mikulasz - co zobaczyć? Najlepsze atrakcje po słowackiej stronie Tatr

Będąc przy granicy ze Słowacją, warto wybrać się do naszych południowych sąsiadów i skorzystać z oferowanych przez nich atrakcji. Dobrym punktem wypadowym będzie Liptowski Mikulasz, w pobliżu którego znajdują się takie miejsca jak szlak Janosika, Demianowska Jaskinia Lodowa czy aquapark Tatralandia.

Wybierając się na jednodniową wycieczkę na Słowację, warto najpierw przygotować sobie listę najciekawszych atrakcji w tym regionie. Jeden dzień to oczywiście za mało, by odwiedzić wszystkie najpopularniejsze miejsca w okolicy Liptowskiego Mikulaszu. Sama wizyta w parku wodnym może trwać nawet cały dzień, nie mówiąc już o wędrówce szlakiem Janosika czy zwiedzaniu Demianowskej Jaskini Lodowej.

Zobacz wideo "Gdyby nie podwójne łóżko, nie zaszłabym w ciążę", czyli najbardziej absurdalne skargi turystów na biura podróży

Słowacja atrakcje – szlak Janosika

Do szlaku Janosika możemy dotrzeć bezpośrednio z Zakopanego, skąd wyruszają zorganizowane wycieczki z przewodnikiem. To idealny pomysł na jednodniowy wyjazd dla miłośników gór i leśnej przyrody. Podążając śladami znanego rozbójnika, warto odwiedzić również miejscowość narodzin Janosika – Terchovę. Mała Fatra, bo tak inaczej nazywany jest szlak Janosika, wiedzie wśród urokliwych wąwozów, wzniesień i wodospadów, a jego pokonanie może zająć nawet kilka godzin.

Słowacja atrakcje - Demianowska Jaskinia Lodowa

Demianowska Jaskinia Lodowa to atrakcja dla osób, którym nie przeszkadza zwiedzanie w niskiej temperaturze dochodzącej maksymalnie do 3 stopni Celsjusza. Wybierając się tam, warto więc zabrać ze sobą ciepłe ubrania – kurtkę, długie spodnie, czapkę oraz rękawiczki. Trasa udostępniona zwiedzającym wynosi 650 metrów i obfituje w finezyjne lodowe formacje. Jaskinię można zwiedzać od stycznia do końca września.

Słowacja atrakcje – aquapark Tatralandia

Tatralandia jest największym parkiem wodnym na Słowacji i co roku przyciąga tysiące turystów spragnionych wodnego szaleństwa. Aquapark składa się z części zadaszonej oraz zewnętrznej, w której znajdują się przede wszystkim baseny, zjeżdżalnie oraz strefa wypoczynkowa. W Tatralandii turyści mogą zażyć kąpieli w basenach wypełnionych wodą termalną o temperaturze do 36 stopni Celsjusza. W pobliżu parku znajdziemy także wiele obiektów noclegowych w różnych cenach.

Zobacz też: Nawiedzone miejsca w Tatrach mrożą krew w żyłach. Wampir i Yeti to tylko początek

Więcej o: