Beskidy to piękny rejon w Polsce, który co roku chętnie odwiedzają turyści z całego świata. Aktualnie gości również nie brakuje, a większość z nich kieruje się w miejsce, o którym niegdyś nikt nie słyszał. Pewien artysta zmienił tę część lasu w prawdziwe dzieło sztuki, które przyciąga tłumy. O czym mowa? Tylko spójrzcie!
Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl
Na innowacyjny pomysł przekształcenia lasu w coś więcej, coś, co może być atrakcją jedyną w swoim rodzaju, wpadło Nadleśnictwo Łosie w Beskidzie Niskim w okolicy Wysowej. Ścieżka przyrodniczo-edukacyjna "Drugie życie drzewa" okazała się być strzałem w dziesiątkę. Za pomocą znanego artysty, posługującego się pseudonimem Andre Rzeźba w lesie powstało wiele pięknych drewnianych rzeźb. Można je podziwiać już od jakiegoś czasu i - jak się okazuje - chętnych jest naprawdę sporo.
Pod piłę artysty poszły drzewa, które miały już widoczne oznaki chorób lub zamierały. Nie chcąc wyrzucać drzew, stworzono z nich trwałe eksponaty. Cała wystawa nosi nazwę "Rzeźby wykonane piłą spalinową, a detale zachwycają". Co można podziwiać na miejscu? Na turystów czeka m.in. niedźwiedź brunatny, orlik krzykliwy czy sowa. Odwiedzający oraz internauci są zachwyceni tak oryginalnym pomysłem.
Piękna robota i pomysł! Gratulacje! Na żywo są jeszcze piękniejsze
Świetny, nieszablonowy pomysł i piękne wykonanie! Gratuluję
- czytamy w sekcji komentarzy pod postem na Facebooku.
Wysowa-Zdrój to urokliwa wieś turystyczna położona w zachodniej części Beskidu Niskiego. Jeśli wybierasz się na wycieczkę do tych okolic, pamiętaj, aby zatrzymać się przy najpopularniejszych atrakcjach. Osoby, które cenią zabytki i architekturę będą czuły się tam jak w raju, to pewne.
Cerkiew św. Michała Archanioła to budowla, którą warto zobaczyć, ponieważ wygląda naprawdę fenomenalnie i co ważne pochodzi z 1779 roku. Tuż obok cerkwi znajduje się krzyż upamiętniający chrzest Rusi z datą 988 r., więc to kolejna dawka historii.
Jeśli lubisz spacery, udaj się do parku zdrojowego, a wracając, skieruj się do pijalni wody, gdzie skosztujesz odrobinę wody mineralnej, charakterystycznej dla tego regionu.