Bilety PKP Intercity za darmo. Jest jedno "ale". Skorzystać mogą nieliczni

Już niebawem niektórzy Polacy będą mogli skorzystać z darmowych podróży pociągami PKP Intercity. Oferta specjalna ma obowiązywać wyłącznie 1 czerwca 2024 roku. Kto nie zapłaci za bilety? To uśmiech w stronę konkretnej grupy.

Międzynarodowy Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami. 1 czerwca najmłodsi obdarowywani są różnego rodzaju prezentami, które wręczają im bliscy. Wygląda jednak na to, że nie zapomniał o nich również polski gigant transportu publicznego. Z tej okazji PKP Intercity przygotowało coś specjalnego.

Zobacz wideo Jakub Madrjas: Jest pokolenie, które samochód postrzega jako symbol, że transformacja się udała

PKP Intercity - bilety. 1 czerwca 2024 roku dzieci będą podróżować za darmo

Już w sobotę 1 czerwca 2024 roku dzieci i młodzież będą mogły podróżować pociągami PKP Intercity po całej Polsce bez ważnego biletu. Darmowe przejazdy w drugiej klasie będą dostępne dla wszystkich osób do 16. roku życia. Jak dostać bezpłatny bilet? Wystarczy zgłosić się do konduktora pociągu lub odebrać go w kasie biletowej na dworcu. Warto pamiętać, że wyjątkiem są pociągi EIP, ponieważ w przypadku takich przejazdów darmowy bilet można pobrać jedynie w kasie. PKP Intercity zaznacza, że bezpłatne przejazdy możliwe są za okazaniem dokumentu potwierdzającego wiek dziecka, który należy przedstawić podczas kontroli. Może być nim zarówno legitymacja szkolna, jak i dowód osobisty, paszport, a nawet książeczka zdrowia. Niestety, promocja nie obejmuje ich opiekunów. Dorośli są zobowiązani do zakupu biletu na daną podróż, który jednak może być nieco tańszy niż zazwyczaj. Wszystko za sprawą kolejnej promocji -  "Taniej z bliskimi".

Pociągi PKP Intercity. Darmowe bilety i dodatkowa promocja specjalna 

Podczas tegorocznego Dnia Dziecka obowiązywać będą nie tylko darmowe przejazdy dla osób do 16. roku życia, ale także dodatkowa promocja o nazwie "Taniej z bliskimi", która ma uprawniać do 30-procentowej zniżki. Aby uzyskać rabat, trzeba kupić od dwóch do sześciu biletów na wspólną podróż. Oferta dotyczy przejazdów pociągami kategorii TLK oraz Intercity. Co więcej, promocja łączy się z ulgami ustawowymi i innymi rabatami.

Rodziny planujące przejazd pociągami ekspresowymi EIC lub EIP mogą skorzystać z Biletu Rodzinnego. Aby to zrobić, wystarczy podróżować w grupie od dwóch do pięciu osób, w której jest dziecko poniżej 16. roku życia. Wówczas każdy z członków grupy otrzyma 30-procentową zniżkę na bilet. Osoby posiadające ulgi ustawowe korzystają ze swoich indywidualnych uprawnień. Z atrakcyjnych ulg mogą skorzystać również posiadacze Karty Dużej Rodziny. Otrzymają oni 30 proc. upustu na zakupione bilety, jeśli przynajmniej dwie uprawnione osoby będą podróżowały wspólnie

- czytamy na stronie internetowej przewoźnika. Dziecko, które korzysta z promocji z okazji Dnia Dziecka, może być również uczestnikiem każdej z wyżej wymienionych grup, w tym oferty "Taniej z Bliskimi". Przewoźnik przypomina również, że dzieci do czwartego roku życia przez cały rok mogą podróżować pociągami PKP na podstawie biletu jednorazowego z ulgą 100 proc.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Czy twoim zdaniem takie promocje są atrakcyjne i zachęcają do podróży pociągami?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.