Choinki na wigilię od Lasów Państwowych. Wiemy, ile trzeba zapłacić za taką przyjemność

Święta już coraz bliżej, w związku z czym rusza coroczna akcja Lasów Państwowych. Już teraz w wielu nadleśnictwach kupimy pachnące lasem drzewka. Cena zależy w dużej mierze od rozmiaru i gatunku wybranej przez nas choinki. Sprawdzamy przykładowe koszty.

Święta Bożego Narodzenia już za pasem, więc Lasy Państwowe ogłosiły wznowienie corocznej akcji. W tym roku również będziemy mieli możliwość kupienia choinki. Wiele nadleśnictw już wystawiło bożonarodzeniowe drzewka, a inne zrobią to na przestrzeni kilku dni. Sprawdzamy, ile zapłacimy za choinkę prosto z lasu.

Zobacz wideo Gruzja - to tutaj rodzą się bożonarodzeniowe choinki całej Europy. Nie jest to jednak nic uroczego

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Sprzedaż choinek od Lasów Państwowych. Coroczna akcja znów ruszyła

Każdego roku przed Bożym Narodzeniem Lasy Państwowe ogłaszają akcję sprzedaży choinek i stroiszów pochodzących z pielęgnacyjnych cięć. Wiele osób już nie może się doczekać, by postawić u siebie drzewko, które wypełni cały dom leśnym zapachem. Jak przekazali leśnicy w swoim facebookowym poście opublikowanym 6 grudnia 2023 roku:

Mikołaj obdarował prezentami, więc możemy oficjalnie poinformować, że czas na choinki od leśników - prosto z lasu. W wielu nadleśnictwach w Polsce rozpoczęła się już akcja sprzedaży drzewek, a w pozostałych - lada dzień się zacznie. Wypatrujcie różnych akcji, podczas których będzie można taką choinkę otrzymać

Zaznaczyli również, że niektóre miejsca będą oferowały dodatkową atrakcję. Będzie nią możliwość samodzielnego ścięcia choinki i zabrania jej do domu. Jeśli chcemy widzieć, czy sprzedaż choinek z pobliskiego nam lasu już się rozpoczęła, konieczne będzie sprawdzenie informacji w poszczególnych nadleśnictwach. Część z nich deklaruje bowiem jej rozpoczęcie po 10 lub 15 grudnia.

Choinki nadleśnictwo. Koszt z poszczególnych nadleśnictw wcale nie jest duży

Kiedy już wiadomo, że można mieć u siebie choinkę prosto z lasu, warto jeszcze dowiedzieć się, ile przyjdzie nam za nią zapłacić. Nadleśnictwo Brzesko z Małopolski postanowiło opublikować na swojej stronie cennik. Ceny się od siebie różnią w zależności od wielkości wybranego przez nas drzewka:

  • do 90 centymetrów kosztuje 14 złotych,
  • od 1 do 1,5 metra kosztuje 27 złotych, 
  • od 1,6 do 2,5 metra kosztuje 41 złotych,
  • od 2,6 do 3,5 metra kosztuje 68,20 złotych,
  • od 3,6 do 5 metrów kosztuje 108,20 złotych.
  • powyżej 5 metrów kosztuje 203 złote. 

Oprócz drzewek w sprzedaży jest też stroisz. Cena za sztukę to 3,70 złotych, a za metr przestrzenny - 147,60 złotych. W innych nadleśnictwach cenniki wyglądają podobnie, jednak najlepiej upewnić się, wchodząc na stronę internetową najbliższego nam.

Więcej o:
Copyright © Agora SA