Iglaki to rośliny, które idealnie sprawdzają się w naszym klimacie. Wytrzymują panujące tutaj warunki, między innymi mrozy oraz susze, a także silne wiatry. Niestety nawet tak odporne drzewa narażone są na choroby oraz ataki szkodników.
Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl
Chorobę iglaków nie sposób jest przeoczyć. Wiele gatunków roślin daje pierwsze znaki, że dopada je jakiś problemy właśnie poprzez zmiany w kolorze gałęzi, dziwne naloty na igłach czy zahamowanie rozwoju. Wszystko to zależy jednak od rodzaju patogenu lub szkodnika. Powodów, dla których twoje iglaki żółkną, brązowieją lub zamierają, może być wiele. Począwszy od błędów w uprawie, a na ataku szkodników kończąc. Jakie choroby najczęściej dotykają iglaki? Oto popularne schorzenia:
Oprócz chorób roślinę atakują takie szkodniki jak:
Najlepszym sposobem zwalczania szkodników i chorób jest zastosowanie odpowiedniego preparatu. Jeżeli zauważysz jakikolwiek niepokojący objaw, należy jak najszybciej zacząć działać.
Jeżeli nie chcesz, aby choroby zniszczyły iglaki, należy jak najszybciej podjąć odpowiednie kroki. Co należy zapewnić rośliną?
Warto pamiętać o odpowiednim podlewaniu iglaków, szczególnie podczas suszy. Warto stosować również profilaktyczne opryski, które pozbędą się zimujących form owadów. Do tego sprawdzi się idealne preparat na bazie oleju rydzowego. Warto również znać domowe sposoby na zwalczanie chorób i szkodników, między innymi: