To najbrzydszy pies na świecie. Starał się o ten tytuł już pięć razy. Wygląda jak mały Chewbacca

Mało który opiekun powie, że jego pies jest brzydki. Niektórzy jednak nie wstydzą się tego przyznać, a nawet wystawiają swoje zwierzaki do konkursu, w którym oficjalnie mogą zdobyć tytuł najbrzydszego psa świata. Za zdobycie pierwszego miejsca przewidziano sporą nagrodę.

Wielu opiekunów uważa, że to właśnie ich pupil jest najsłodszy na świecie. Podczas gdy jedni regularnie startują w konkursach dla psów i zgarniają za nie masę komplementów, inni wydają fortunę na wizyty u groomera, by choć trochę upiększyć czworonoga. Jeśli jednak przy twoim psie na twarzach przechodniów maluje się grymas zakłopotania, a czasem nawet obrzydzenia, to wbrew pozorom dobry znak. Wygląda na to, że ukochany pupil może powalczyć o tytuł najbrzydszego psa świata. W Stanach Zjednoczonych takie konkursy odbywają się regularnie, a zwycięzcy zdobywają imponujące nagrody.

Zobacz wideo Katarzyna Topczewska o reagowaniu na przemoc wobec zwierząt: Zbierajmy dowody, nagrajmy film, róbmy zdjęcia, wezwijmy policję

Jaki jest najbrzydszy pies? Wyłoniono tegorocznego zwycięzcę

W USA właśnie rozstrzygnięto kolejny konkurs na "najbrzydszego psa świata". Choć może się to wydawać dość okrutnym tytułem, to wbrew pozorom walczą o niego setki psiaków. Udział w takim konkursie jest bowiem świetną okazją na wyróżnienie mało urodziwego pupila po ciężkich chorobach lub deformacjach ciała. Niektórzy bardzo ambitnie walczą o pierwsze miejsce, a wśród stałych bywalców konkursów należy wyróżnić 8-letniego pekińczyka imieniem Wild Thang. Zwierzak już pięć razy starał się o tytuł najbrzydszego na świecie i w tym roku w końcu mu się to udało. 

Cóż, w końcu się udało! Patrzycie na OFICJALNIE NAJBRZYDSZEGO PSA NA ŚWIECIE. Chcę podziękować wszystkim za wspieranie nas i dobrą zabawę po drodze. W drodze do Nowego Jorku, aby być na @thetodayshow w ten poniedziałek!!!

- czytamy na instagramowym profilu pekińczyka.

 

Najbrzydszy pies świata 2024. Wyjątkowy konkurs dla czworonogów

Tegoroczny zwycięzca wyróżnia się kudłatą, szaro-białą sierścią i długim językiem nieustannie zwisającym z jego pyska. Opiekunowie psa założyli mu profil na Instagramie, aby fani mogli śledzić jego codzienne życie. To właśnie tam opublikowano informacje o wygranej w konkursie, a co za tym idzie, o imponującej nagrodzie. Najbrzydszy pies świata otrzymał trofeum oraz czek na pięć tysięcy dolarów. Oprócz tego podobizna Wild Thanga znajdzie się na etykietach piwa korzennego Mug. Z mediów społecznościowych można się dowiedzieć, że czworonożny celebryta odwiedził niedawno lokalne schronisko. Swoją sławę chce wykorzystać jako promocję adopcji zwierząt, a przy tym pokazać, że nawet te z pozoru "brzydkie" psy można pokochać, a one z pewnością odwzajemnią się tym samym.

 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.