"Pełzaki" znów w akcji. Nastolatkowie wiją się w sklepach, ale to nie wszystko. Jest jeszcze dziwniej

Jakiś czas temu internet obiegła informacja o nastolatkach, którzy przemierzają na czworaka galerie handlowe. Kiedy wszyscy myśleli, że już im się to znudziło, ci wrócili ze zdwojoną siłą. Znów pełzają po polskich sklepach, jednak tym razem ich misją jest znalezienie dobrej kryjówki. Gdzie się chowają? Ludzie nie mogą w to uwierzyć.

Wraz z początkiem nowego roku, nadszedł również kolejny trend na TikToku. Wśród młodych ludzi zapanowała moda na wchodzenie do sklepowych lodówek i zamrażarek. Za te wyczyny odpowiedzialni są "pełzacze", którzy już w grudniu dali popis swoich umiejętności, jednak wtedy skończyło się na wycieczkach na czworaka po galeriach handlowych. W sieci pojawia się coraz więcej filmów, a nastolatkowie "opanowują" dyskonty w całym kraju

Zobacz wideo Kim są Bebop and Bebe? Czy tiktokerkom grozi niebezpieczeństwo?

"Pełzaki" z TikToka mają nowe wyzwanie. Wskakują do sklepowych lodówek i zamrażarek

Serwis TikTok stał się prawdziwą wylęgarnią trendów. Niektóre z nich potrafią naprawdę dziwić, jednak dla młodych ludzi są powodem do dobrej zabawy. Jeszcze pod koniec ubiegłego roku w sieci pojawił się film, na którym mogliśmy ujrzeć nastolatków - nazwanych "pełzakami" -  przemieszczających się na kolanach po warszawskiej galerii handlowej. Nagranie zebrało kilkadziesiąt milionów wyświetleń, a sprawą zainteresowały się media w całej Polsce. Wiele osób zadawało sobie pytanie, czy ta "dobrą zabawa" może mieć swoje konsekwencje, a pod licznymi postami pojawiały się komentarze od tych, którzy twierdzili, że "pełzaki" utrudniają pracę sprzedawców. Ostatecznie można uznać to za niewinny wybryk, jednak dziś już wiemy, że nie był on jednorazowy. Na TikToku znów zaczęły pojawiać się filmy, na których możemy obserwować "pełzaków" w akcji. Tym razem odwiedzili polskie sklepy spożywcze i przy okazji "zwiedzili" lodówki z żywnością. 

Nastolatkowie wchodzą do lodówek z jedzeniem. Ludzie pytają: Gdzie jest ochrona? 

Nowy trend można zobaczyć na własne oczy na profilu użytkownika TikToka o nazwie @crawly_possessed. Filmy, na których widać, jak wraz z innymi osobami chodzi na czworaka po polskich dyskontach, mają na ten moment około 200 tysięcy wyświetleń. Tym razem nastolatkowie pojawiają się w najpopularniejszych sklepach spożywczych i "wpełzają" do lodówek z mięsem oraz różnego rodzaju mrożonkami. Choć czołganie się po sklepowych podłogach, a raczej "ich darmowe czyszczenie" - bo tak nazywają to komentujący - nikomu nie szkodzi, to wchodzenie w brudnych butach do lodówek z jedzeniem nie jest już tak przychylnie odbierane. 

Bardzo przepraszam, a co robi ochrona?;
Smacznego; 
@biedronka, jak się do tego odniesiecie?

- czytamy w komentarzach pod nagraniem. Choć wiele osób nie kryje swojego oburzenia, to są i tacy, których cała sytuacja z "pełzakami" niezmiernie bawi. Niektórzy użytkownicy TikToka zapraszają ich do odwiedzin w konkretnych sklepach oraz dopytują się, gdzie będzie można ich spotkać w najbliższym czasie. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA