Jak co roku, sierpień to czas spadających gwiazd. O tej porze można obserwować wzmożoną aktywność roju meteorów zwanych Perseidami. Okres ten rozpoczyna się zwykle około 17 lipca i trwa do 24 sierpnia, jednak najważniejszy moment przypada zwykle na noc z 12 na 13 sierpnia. To właśnie wtedy na niebie będzie można oglądać prawdziwy gwiezdny spektakl. Jeśli chcesz obejrzeć nocne niebo w dogodnych warunkach i w miłej atmosferze, wybierz się tego wieczora do warszawskiego Centrum Nauki Kopernik. W planach jest wiele atrakcji.
Centrum Nauki Kopernik zaplanowało wyjątkowe wydarzenie z okazji nocy Perseidów. W poniedziałek 12 sierpnia o godzinie 20 rozpocznie się seria atrakcji i spotkań w temacie "spadających gwiazd".
Zbliża się wielkie astronomiczne widowisko! Jak zwykle w sierpniu spadnie deszcz Perseidów, a my zapraszamy na wspólne obserwacje. Wygasimy światła Warszawy, zaprosimy ciekawych gości, rozstawimy teleskopy, pokażemy meteoryty. Będzie muzyka, warsztaty obserwacji nieba i food trucki. Przyjdź ze znajomymi lub rodziną
- czytamy na stronie CNK. Wydarzenie odbędzie się na terenie zielonym tuż przy budynku głównym i Planetarium. Warto zaznaczyć, że udział w imprezie jest bezpłatny, dlatego każdy może przyjść i obejrzeć Perseidy w dużym gronie. Warto zjawić się na placu nieco wcześniej, by zająć najlepsze miejsca. Dobrym pomysłem będzie zabranie ze sobą koca lub leżaków.
Wspólne obserwowanie nieba nie będzie jedyną atrakcją. O godzinie 20 rozpocznie się koncert Alch3mika, pianisty, kompozytora i wokalisty, który w swojej muzyce łączy klasykę i nowoczesność. Mężczyzna zdobył niemałą popularność w mediach społecznościowych, ponieważ regularnie publikuje filmy, na których widać, jak gra w niestandardowych lokalizacjach. O 21 rozpoczną się oglądanie Perseidów, a w międzyczasie będzie można porozmawiać z gośćmi specjalnymi, którzy na co dzień zajmują się astronomią. Oprócz tego uczestnicy wydarzenia będą mieć do dyspozycji teleskopy, food trucki, a chętni mogą udać się na warsztaty z obserwowania nieba.
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.