Po tym poznasz polską truskawkę. Wystarczy dokładnie się jej przyjrzeć. Zwróć uwagę na te trzy rzeczy

Wiele osób uważa, że najsmaczniejsze są polskie truskawki. Jeśli chcesz wiedzieć, po czym poznać rodzime owoce, to doskonale trafiłeś. Wiemy, co odróżnia polskie owoce od tych, które przyjeżdżają do nas z zagranicy. Wystarczy uważnie przyjrzeć się tym owocom.

Wiele osób już zaczyna wypatrywać na rynkach i straganach polskich truskawek. Po czym poznamy rodzime owoce? Czym różną się od tych z innych krajów? Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pozwolą ci, sprawdzić skąd pochodzą truskawki, które chcesz kupić. 

Zobacz wideo Truskawka to tak naprawdę poziomka! I na dodatek... ananasowa

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Jak rozpoznać polską truskawkę? Zwróć uwagę na kilka szczegółów

Truskawka to przysmak wielu osób. Nic dziwnego, że owoc jest tak chętnie kupowany. Wiele osób uważa, że rodzime truskawki są o wiele smaczniejsze niż te, które trafiają do sklepów z Hiszpanii lub Włoch. Jak więc rozpoznać polskie truskawki? Trzeba zwrócić uwagę na te szczegóły. 

  • Szypułka dużo powie ci o pochodzeniu truskawki. Wiele dni transportu, nie sprzyja wyglądowi tej części owocu. Szypułka będzie więc oklapła, a czasem nawet lekko zwiędnięta. Łatwo rozpoznać także truskawki z Maroka. Ich szypułki są znacznie większe oraz dłuższe, w porównaniu do polskich owoców. 
  • Polską truskawkę rozpoznasz także po zapachu. Owoce z naszego kraju będą mieć znacznie bardziej intensywny oraz charakterystyczny aromat. Truskawki sprowadzane spoza granic Polski często prawie nie mają zapachu. 
  • Importowane truskawki mają jasny kolor przy szypułce. Jeśli kupujesz polskie owoce, z pewnością będą one miały jasnoczerwoną barwę.

Ile w 2023 roku trzeba będzie zapłacić za truskawki? Oto aktualne ceny

Ceny za truskawki niestety stale rosną. Powodem jest wiele czynników. Jeśli jednak chcesz kupić ten smaczny owoc, warto przygotować się na taki wydatek i wiedzieć wcześniej ile będzie cię on kosztować. Jak się okazuje, w tym roku za 1 kg truskawek w łubiance (z pierwszych upraw) będzie można zapłacić nawet od 30 do 32 złotych. Dla niektórych osób może być to całkiem duża kwota, biorąc pod uwagę fakt, że jeszcze w 2017 roku, łubianka kosztowała zaledwie siedem złotych. Trzeba więc wziąć to pod uwagę, kiedy planuje się przygotowanie ciasta, czy po prostu ma się ochotę zjeść ten owoc. Oczywiście cena może jeszcze ulec zmianie. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA